Zlín nakonec na domácím ledě porazila 4:3 a šťastně se přehoupla do druhé čtvrtiny extraligy.

„Zasloužili jsme si vyhrát. Zaplaťpánbůh, že jsme získali tři body,“ mínil po utkání Marián Jelínek, asistent pražského kouče. „Po sérii zápasů, které nebyly zrovna podle našich představ, to pro nás bylo hodně důležité utkání.“

Vzpruhou však není jen výhra. Sparťané konečně protrhli střeleckou nemohoucnost. „Nastříleli jsme dnes čtyři góly. Zato předtím v Třinci jsme nedali žádný a s Plzní doma jenom jeden,“ porovnával Jelínek.

I přesto, že hokejisté z Holešovic už ve 14. minutě prohrávali 0:2, stále věřili, že zápas otočí. „Já jsem ani tehdy neměl špatný pocit. Věřil jsem, že zápas dotáhneme do vítězného konce,“ říkal Tomáš Netík. Muž, který nakonec svým perfektně zakončeným únikem zápas rozhodl.

Nicméně po první třetině se v domácí kabině živě debatovalo. „Slovo si vzali starší hráči Petr Nedvěd a Jirka Vykoukal. Museli jsme si to všechno důrazně vyříkat," líčil Netík.

Padali snad ve sparťanské šatně ostrá slova?

„O ostrých slovech to není. Jen se všechno řekne natvrdo. Ty nebo ty jsi udělal chybu a hráči to musí přijmout.“

Útočník Petr Nedvěd po utkání s úsměvem prozrazoval: „Potřebovali jsme trošku změnit přístup, už jsme hráli delší dobu hráli tak jako v první třetině se Zlínem. Tímhle stylem bychom nemohli vyhrávat a jen bychom se propadali v tabulce dolu.“

A skutečně. Debata o přestávce nastartovala vynikajících čtyřicet minut v podání Pražanů.

Pomůže však i v příštích zápasech, kdy Sparta začne sérii pěti utkání na ledě soupeřů?