„S tím, jak jsme zápas zvládli, jsme hodně spokojení. Hrálo se nahoru dolů a splnilo to očekávání. Byl to klasický play off zápas, souboj prvního s druhým," řekl Forman, který nejprve v 10. minutě otevřel skóre a poté ve 28. minutě zvýšil na 3:0.

V prvním případě využil zaváhání Martina Ševce u mantinelu. „Nějak mu to špatně skočilo, takže jsme měl i trošku štěstí," uvedl. Štěstí měl i ve druhém případě. Gólman Ján Lašák se totiž při zákroku po jeho střele zranil a Forman následně dorazil puk do prázdné branky.

„Viděl jsem, že zůstal ležet. Tomáš Netík dorážel puk ze strany a já si myslel, že už to bude gól. Jen jsem tam dojížděl, a když se dostal puk ke mně, tak jsem vystřelil do prázdné branky," řekl pětadvacetiletý útočník, který má aktuálně na kontě devět gólů.

První místo? Není prioritou

Hned věřil, že rozhodčí branku uznají. „Koukal jsem po rozhodčích, ale jak ukázal, že je gól, bylo to jasné. Nebylo, proč ho neuznat," řekl Forman, který dobře věděl, že Sparta v sezoně ještě v oslabení neskórovala.

„Kluci mi to hned říkali. Trochu mě to překvapilo, ale oslabení jsme od začátku sezony hodně zlepšili," poukázal na skutečnost, že Pražané byli na začátku extraligového ročníku nejhorším týmem při hře v oslabení. „Dnes měl Liberec zejména ve druhé třetině dost přesilovek, ve kterých se mohl vrátit do hry," uvědomoval si Forman.

Sparta snížila náskok soupeře v čele soutěže na šest bodů, ale možností získat první místo se Pražané podle Formana nezabývají. „Jdeme zápas od zápasu a vždy chceme vyhrát. Po posledním kole se koukneme na tabulku a uvidíme, jak na tom budeme," řekl.

Kaňkou zápasu příliš zraněných

Ani lepší bilance ve vzájemných zápasech údajně nehraje roli. „Play off je jiná soutěž. Bilanci máme dobrou, ale play off je o něčem jiném. Kolikrát jsme odehráli výborně základní část a pak jsme bohužel vyhořeli. Základní část neřešíme," řekl Forman.

Stínem zápasu ze strany hostů byly zdravotní problémy v kádru. Vedle brankáře Dannyho Taylora utkání nedohráli ani útočníci Jaroslav Hlinka, Jan Hlaváč, Robert Sabolič a Tomáš Netík. „Takové zápasy jsou vždy vyhrocenější, ale nic zákeřnějšího tam nebylo," uvedl Forman, jemuž větší herní vytížení vyhovovalo. „Já to mám rád," pousmál se.

Čtěte také: Sparta vyhrála na ledě libereckého lídra a snížila jeho náskok