Trápení hokejistů Sparty trvá. Parta hvězd ne a ne v extralize nastartovat motory. V předehrávce devátého kola padla družina z Holešovic na litvínovském poli 1:2.

Rozdílový gól zaznamenal Jánský, který v úvodu druhé třetiny překvapil chybujícího Pöpperleho v kleci Pražanů.

Litvínov - Sparta 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Krize Sparty se prohlubuje.

Středočeši se nedokázali prosadit ani na ledě litvínovské Benziny.

Domácí hráči tak po dvou zaváháních ve Zlíně a s Třincem využili domácí prostředí a vyválčili tři důležité body.

Při chuti byl tentokrát v minulém zápase absentující Peter Jánský. Na první branku přihrál, druhou zařídil. Za hosty snižoval v poslední periodě Výborný.

David Volek (trenér Sparty): Začali jsme aktivně. Byli jsme po celou dobu první třetiny jsme byli aktivnější. Hráli jsme pozorně v obraně, více jsme byli na kotouči. Nejsme si schopní bohužel vytvořit vážnější brankovou příležitost. V závěru za nepříznivého stavu jsme hráli na tři pětice. Mužstvo sice bojovalo, ale naše produktivita je žalostná. Nejsme schopní si vytvořit jak říkám brankové příležitosti.

Jiří Kučera (trenér Litvínova): Nebyl to pro nás lehký zápas po těch dvou prohrách. Museli jsme vyhrát. Musím klukům poděkovat. Dali jsme branku a hru kontrolovali. Malinko to kopírovalo ten minulý zápas, kdy jsme měli tři nebo čtyři nájezdy a nedokázali je využít. Nebylo to tak optimální jak jsme si představovali.

Branky a nahrávky:
24. Skuhrovec (Jánský), 41. Jánský (V. Hübl) - 49. Výborný (Jan Hanzlík, O'Brien). Rozhodčí: Šindler, Souček - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 3428.

Litvínov: J. Hübl - Kroupa, Kubát, Pojkar, Jareš, Švarný, Kousalík, Skuhrovec, Gula - Lukeš, V. Hübl, Jenáček - Majdan, Kracík, Kubinčák - J. Černý, Vopat, Trávníček - Jánský, Gerhát, Rindoš. Trenéři: Reichel a Kučera.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal (34. Macholda), Gulaši, O'Brien, Jan Hanzlík, Salcido, Philipp - Kůrka, Broš, Bartánus - Smoleňák, D. Výborný, Ton - Hlaváč, Hlinka, Ručinský - Y. Treille, Koreis, Hromas. Trenéři: Holaň a Volek.