Zodpovědný týmový výkon. Slova, která zazněla z úst snad všech zpovídaných mužů domácího týmu po zápase. Po třech prohrách v řadě bylo načase přepnout zpět na vyšší rychlostní stupeň. Mountfield příliš nepotvrdil pozici druhého celku tabulky, i zásluhou dobré sparťanské hry.

„Po sérii neúspěchů jsme měli nůž na krku. Další prohra by nás poslala někam, kde nechceme být. Kluci se semkli a hráli zodpovědně. Vidíme, že to jde a budeme to po nich vyžadovat každý zápas. Teď už to není o smůle a štěstí, ale o týmovém výkonu. Prospali jsme zase pár zápasů, teď musíme být schopní takhle hrát třikrát týdně do konce sezony,“ řekl asistent trenéra Jaroslav Nedvěd.

Do zápasu nenaskočily ze zdravotních důvodů velké persony obou týmů Jaroslavové Hlinka a Bednář. „Program je náročný. Chtěli jsme mít na ledě stoprocentní lidi, což Jarda v tuhle chvíli není,“ okomentoval absenci kapitána Sparty Nedvěd.

Úvod zápasu obstaraly dvě velké šance. Nejprve střílel z těsné blízkosti mimo čerstvý olympionik Petr Koukal, na druhé straně chyběly ke gólu centimetry Jarůškovi, který se poprvé představil proti svému bývalému klubu. V úniku se sice dostal přes gólmana Pavelku, který si špatně vyjel, ale do odkryté branky puk netrefil.

Skóre utkání se měnilo až po půlhodině hry. Tolik potřebný důraz na brankovišti prokázal Miroslav Forman a poslal domácí do důležitého vedení. „Lukáš Klimek střílel a gólman měl puk někde pod betonem, ale ne úplně. Říkali jsme si, že budeme chodit do brány. Dobře, že to tam padlo. Takové ošklivé góly nás mohou posunout nahoru,“ vyprávěl střelec.

Sparta si ale neodpustila chybu při bránění a necelých osm minut před koncem proklouzl defenzivní linií Koukal. Gregorc ho našel výbornou přihrávku a hbitý útočník se nemýlil. „Už se nám to párkrát stalo, takže jsem koukal na čas, aby rychle utíkal. Věřil jsem, že v prodloužení budeme mít větší šance,“ prozradil Nedvěd.

Sparťané svého trenéra potěšili. První střídání a hned gól. Na „výlet“ se vydal obránce Marek Ďaloga, kterého našel skvělým pasem Forman. „Brankář si trochu vyjel z brány, tak jsem ho zkusil obstřelit,“ popisoval rozhodující trefu slovenský bek.

Pražané se po třech prohrách zmátořili a předvedli výkon hodný výhry. „Poctivou prací a týmovým duchem se z toho musíme vyhrabat. Prvním krokem je, abychom takto hráli pokaždé,“ dodal hrdina Ďaloga.