Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sparta vyhrála v Jönköpingu 5:0 nad HV 71 a je ve čtvrtfinále LM

Jönköping - Hokejisté pražské Sparty vyhráli v odvetě osmifinále Ligy mistrů v Jönköpingu nad HV 71 vysoko 5:0, dokázali tak napravit domácí porážku 2:4 a slaví postup. V boji o semifinále čeká svěřence trenéra Jiřího Kalouse 6. a 13. prosince Bern, který vyřadil finský celek JYP Jyväskylä.

8.11.2016

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Ondřej Littera

Sparta rozhodla třemi góly ve druhé třetině. Dvě branky a jednu asistenci si připsal Lukáš Pech. Rovněž tři body za gól a dvě přihrávky zaznamenal Andrej Kudrna. Gólman Filip Novotný udržel poprvé v soutěži čisté konto.

Pražané se spolu s Vítkovicemi stali prvním českými zástupci, kteří se za tři roky existence soutěže probojovali mezi nejlepší osmičku. Ostravané dnes vyřadili Liberec.

Sparťanský gólman Novotný odolal ve třetí minutě tlaku HV 71, na jehož konci neuspěl ani Erik Andersson. Sparta odolala v polovině úvodní třetiny i při Nedomlelově vyloučení. Za Pražany měl velkou šanci po Formanově střele Uher, ale nedokázal překonat ležícího Petterssona Wentzela.

Sparta se dočkala vedení 31 vteřin před koncem úvodního dějství. Kudrna uvolnil Kumstáta, který našel před brankou najíždějícího Pecha a Pražané začali smazávat dvoubrankovou ztrátu z domácího duelu.

Do druhého dějství se snažili domácí vstoupit aktivně, ale hosté byli nebezpečnější. V 28. minutě po tlaku Sparty uvolnil Piskáček na pravém kruhu Mikuše, který smazal manko z Prahy.

Novotný držel čistý štít a v polovině utkání už vedla Sparta 3:0. Pech vyřešil přečíslení dvou na jednoho s Kumstátem individuálně a zamířil přesně k levé tyči. Za 29 vteřin přidal čtvrtý gól dorážkou po Barinkově střele Cingel. V závěru druhého dějství se Sparta ubránila při Vránově trestu.

Přestože pak sama v úvodu závěrečného dějství neuspěla ve dvou přesilovkách při vyloučeních Christensena a Arlbrandta, držela si stále bezpečný náskok. Odolala i při Kalinově vyloučení a Novotný zasáhl při Thörnbergově šanci.

V 58. minutě bylo o postupu definitivně rozhodnuto. Gólman Pettersson Wentzel přihrál přímo na hůl Kudrnovi, který dovršil výsledek střelou do prázdné branky.

Hokejová Liga mistrů - osmifinále, 2. zápas:

HV 71 Jönköping - Sparta Praha 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Pech (Kumstát, A. Kudrna), 28. J. Mikuš (Piskáček, Pech), 31. Pech (Piskáček, A. Kudrna), 31. Cingel (Barinka, Černoch), 58. A. Kudrna. Rozhodčí: Ansons (Lot.), Nikolic (Rak.) - Löfgren, Malmqvist (oba Švéd.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1019. První zápas: 4:2, postupuje Sparta.

Sestavy:

HV 71: Pettersson Wentzel - Almquist, Reese, Pilut, Borgman, Berglund, C. Persson, Hansson - Thörnberg, Brithen, Arlbrandt - Tedenby, T. Laine, Christensen - Sandberg, Törngren, Bergtsson - E. Andersson, Brännström, Stenlund. Trenéři: Lindbom, Lundh a Rahm.

Sparta: F. Novotný - Piskáček, J. Mikuš, Nedomlel, Gernát, Kalina, Švrček, Barinka - Uher, P. Vrána, Forman - Ihnacak, J. Hlinka, Klimek - A. Kudrna, Pech, Kumstát - Černoch, Cingel, M. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Osmifinále play off hokejové Ligy mistrů - 2. zápasy:

JYP Jyväskylä - Bern 3:3, první zápas 2:3, postupuje Bern; IFK Helsinky - Linköping 0:1, první zápas 1:1, postupuje Linköping; Växjö - SaiPa Lappeenranta 4:2 v prodl., první zápas 2:3, postupuje Växjö; Fribourg-Gottéron - KalPa Kuopio 3:2 v prodl. (za domácí Birner 1+0, Červenka 0+1), první zápas 1:1, postupuje Fribourg-Gottéron; Frölunda - Eisbären Berlín 4:1, první zápas 6:1, postupuje Frölunda.

Osmifinálový program (6. a 13. prosince, pořadí zápasů bude určeno):

Vítkovice - Fribourg-Gottéron, Frölunda - Linköping, postupující Lugano/Curych - Växjö, Sparta Praha - Bern.

Střípky z debaty: Šlechtová u pozadí koně, Bartoš v koloně či letmý polibek

/VIDEO/ Co by udělal předseda SPD Tomio Okamura, když by si ministryně Karla Šlechtová zvrkla kotník? Proč se Michaela Marksová nerada fotí při výstupu z auta? Superdebata Deníku nebyla jen o politice.

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Předseda Zelených Matěj Stropnický dnes oznámil, že je homosexuál. Vyjádřil se tak ke spekulacím bulvárních médií. O svém soukromí mluvit neplánoval, voliči by ale podle něj tuto informaci vědět měli.

Praha nemá dopravní strategii, tvrdí starosta Prahy 6

/ROZHOVOR/ „Do vztahů mezi Prahou a místními radnice se příliš promítá stranická politika a zvlášť výrazné to bylo v předvolební době,“ tvrdí starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP09). Podle něj by mělo být politizování všeho včetně třeba vedení linek autobusů nahrazené snahou o konstruktivní spolupráci. Zvlášť pak v řešení dopravy, která je nejpalčivějším problémem Šestky.

Petr Pravda: Oblíbení starostové mohou stranám přinést dobré výsledky

Politolog Petr Pravda řekl Pražskému deníku: "Oblíbení starostové městských částí mohou stranám přinést dobré výsledky." Už zítra půjdou (nejen) Pražané k volebním urnám a budou volit své poslance. Má smysl v letošních volbách kroužkovat jednotlivé kandidáty? Jak politikům pomáhají v bojích o voliče sociální sítě?