„V minulých zápasech jsme doma rozhodli v první třetině, kdy nám to tam napadalo. To se ale nepodaří v každém zápase, tak to prostě chodí. Tentokrát to byl urputný a upracovaný zápas," řekl Netík.

Hanáci Spartu v první části dokonale zaskočili. Aktivním napadáním už v útočném pásmu domácí vůbec nepustili do očekávaného náporu. Pozornost Novotného, který dostal v brance opět přednost před Pöpperlem, vyzkoušel jako první ve třetí minutě Tomáš Mikúš.

Poté bylo rušno na druhé straně před Konrádem, ale hosté závar vyřešili a bez úhony přečkali i následující přesilovou hru Pražanů, ve které měl slibnou šanci Netík. Posléze byl vyloučen Sabolič a Olomouc toho dokázala využít, když Novotného překonal Laš.

„Věděli jsme, že Sparta poslední dva domácí zápasy rozhodla v první třetině, proto jsme chtěli začít aktivněji. To se nám povedlo a vedli jsme 1:0. Celkově to byl ale vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách," řekl trenér hostů Jan Tomajko.

Spartě pomohla přesilovka

Vyrovnat mohl Buchtele, ale neprosadil se. Stejně dopadl po přečíslení Forman. Ve druhé třetině byla Sparta výrazně aktivnější a hned zkraje si vynutila i přesilové hry. Krátkou výhodu pět na tři sice nezužitkovala, ale v pokračující klasické přesilovce překvapil Konráda zakončením zpoza branky Sabolič a připsal si jubilejní dvacátou trefu v sezoně.

Ve 29. minutě mohl domácí dostat do vedení Hrbas, ale sám proti Konrádovi nezakončil ideálně. Při Holcově trestu se do šance dostal opět nejlepší střelec domácích, druhý gól však nepřidal. Novotného na druhé straně vyzkoušel z brejku Ondrušek.

Sparťané byli aktivnější, jenže vyložené šance si nevytvářeli. Měli jen střeleckou převahu. Když poté ani jeden z týmů nedokázal přidat druhou branku v přesilových hrách, muselo se prodlužovat.

„Pro nás jsou tyhle zápasy proti Olomouci nebo Boleslavi přínosnější, abychom si prověřili sílu mužstva, než zápasy, kdy nám to tam napadá," řekl trenér Sparty Josef Jandač.

Rozhodla osmá série

O vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž byli úspěšnější domácí a vylepšili svoji nepříznivou bilanci v této činnosti. O druhé výhře na nájezdy ze sedmi pokusů rozhodl v osmé sérii Netík, jenž se prosadil podruhé.

„Vždy jsem věděl, co udělám," uvedl Netík, kterého nepříznivá penaltová bilance jeho týmu nestresovala. „Penalty jsou loterie a vždy je to padesát na padesát," řekl.

Olomouc i přes prohru bodovala počtvrté za sebou, ale v tabulce klesla na šesté místo. „S bodem jsme spokojení, hráči podali dobrý výkon," dodal Tomajko.

HC Sparta Praha - HC Olomouc 2:1 s. n.

Branky a nahrávky: 23. Sabolič (Čajkovský, J. Mikuš), rozhodující nájezd Netík - 9. Laš (Skrbek). Rozhodčí: Lacina, Hejduk - Hynek, Belko. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 12.355. Třetiny: 0:1, 1:0, 0:0 - 0:0.

Sparta Praha: Novotný - Polášek, Eminger, Čajkovský, Švrček, Hrbas, J. Mikuš, Kalina - Buchtele, Přibyl, Netík - Sabolič, Klimek, Hamilton - Kumstát, J. Hlinka, Forman - Dragoun, Pech, A. Kudrna. Trenéři: Jandač a Moták.

Olomouc: Konrád - Skrbek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek - Buc, Herman, Laš - Eberle, Řípa, Vodný - Skladaný, Húževka, T. Mikúš - Pekr, Rác, Holec. Trenéři: Venera a Tomajko.

Výsledky 40. kola hokejové extraligy

Vítkovice - Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:2, 1:0), Chomutov - Třinec 4:2 (1:1, 0:1, 3:0), Zlín - Litvínov 4:1 (0:0, 1:1, 3:0), Karlovy Vary - Plzeň 0:3 (0:1, 0:1, 0:1), Liberec - Brno 2:0 (0:0, 0:0, 2:0), Pardubice - Mladá Boleslav 0:5 (0:1, 0:0, 0:4).