"Těšíme se všichni. Je to veliký turnaj. Ještě jsem na Spengleru nehrál, ale slyšel jsem jenom chválu. Budeme hrát proti výborným mančaftům, navíc na horách, což by nám mohlo pomoci do zbytku sezony. Když hrál Spengler Třinec, hodně jim pomohl. Věřím, že nás vystřelí ještě výš," řekl pro klubové stránky kapitán Michal Řepík.

"Když mi bylo nějakých patnáct, viděl jsem na Spengleru hrát Spartu i další české týmy. Je to velký turnaj, těšíme se na něj. Bude to velmi těžké, ale budeme chtít udělat úspěch," pokračuje.

Jejich soupeřem bude nabitý kanadský tým, jehož dres na turnaj obléknou vítězové Stanley Cupu (Brett Connolly) i mistři světa (Nicolas Beaudin, Tyler Enis, Cody Eakin). "Vždycky složí solidní tým a hrajou dobře. Bude to pro nás těžké, ale nehrajeme špatně a můžeme se jim důstojně postavit. Určitě jedeme do Švýcarska s tím, že budeme chtít uspět a neudělat ostudu," má jasno kapitán Řepík.

Poražený z utkání Sparta - Kanada hned v úterý nastoupí proti domácímu Davosu, vítěz s tímto soupeřem zakončí skupinu ve středu. V té druhé hrají Ambri-Piotta s loňským sparťanem a nejproduktivnějším hráčem extraligy Filipem Chlapíkem, Örebro a IFK Helsinky. Turnajové finále připadne na poslední den letošního roku od 12.10 hodin.