Hokejisté pražské Sparty zvítězili v předehrávce 33. kola extraligy v Mladé Boleslavi 2:0, poprvé v sezoně uspěli na soupeřově ledě a po více než měsíci si připsali tříbodový zisk za výhru v základní hrací době.

Zápas rozhodl ve 25. minutě loňský kanonýr Petr Ton, který uplatnil svůj důraz před brankou v přesilové hře.

Druhý gól padl také při nestejném počtu hráčů na ledě. Miroslav Duben nezkrotil při přesilovce domácích kotouč na modré, toho využil Jakub Koreis a své sólo zakončil tři minuty před koncem přesně.

„Prostě se trápíme. Musíme se víc tlačit do branky. Dnešní výkon byl z těch tří zápasů ještě ke všemu vůbec nejhorší,“ komentoval neutěšenou střeleckou bilanci posledních zápasů útočník Tomáš Divíšek.

Mladá Boleslav - Sparta 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky:
25. Ton (Bartánus, Broš), 57. Koreis. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3420.

Mladá Boleslav: Schwarz - Marušák, Jindra, Lehikoinen, Duben, Hay, Macháček - Nouza, Divíšek, Boháč - Pabiška, Vrbata, Matějovský - Bahenský, Gajovský, Handlovský - Loskot, Milroy, Kupec. Trenéři: Tlačil a Gudas.
Sparta: Pöpperle - O'Brien, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Salcido, Zacpálek - Ton, D. Výborný, Kůrka - Smoleňák, Broš, Bartánus - Pacovský, Koreis, Kafka - Hromas, Karpov, D. Tůma. Trenéři: Holaň a Volek.