Celek z Holešovic v posledním (celkově už sedmém) utkání, vrátil dosavadní bilanci do pozitivních čísel. Po výhře 4:1 nad Mannheimem má na svém kontě čtyři vítězství a tři prohry. „Chceme pochopitelně uspět pokaždé, ale pořád je to jen příprava. Navíc i v zápasech, které skončily naší porážkou, jsme hráli koukatelný hokej,“ uvedl pro klubový web Vladimír Růžička mladší.

Jedna z letních posil piluje spolupráci ve formaci s Michalem Řepíkem a Markem Kvapilem. „S klukama pořád řešíme, jak být lepší. Oba dva jsou výborní hokejisté, dostáváme se do spousty šancí. Uvidíme, jak to půjde dál,“ poznamenal zkušený útočník.

Představení nových dresů Rytířů v NC Oaza a uvedení dalšího člena do Síně slávy kladenského hokeje, Miro Rysa. zlatý dres dostala od Jaromíra Jágra malá Eliška, které se klub snaží pomáhat
Rytíři představili nové dresy. A Čužáka uvedli do Síně slávy

Právě tato lajna má být hlavní ofenzivní silou mužstva, v přípravě však zatím střelecky nezáří. „Ještě to není zautomatizované. Nevíme přesně, kde jsou ostatní. Máme ale dost času a do začátku sezony budeme připraveni,“ slíbil Řepík.

Ten se poprvé prosadil až v Německu proti Ženevě. „Gól padl trochu se štěstím, byl takový ušmudlaný, ale sebevědomí určitě pomůže,“ těšilo reprezentačního forvarda.

Zůstane talent?

Ofenzivu zatím v přípravě táhnou jiná jména. Hned šest hráčů má na svém kontě tři branky. Mezi nimi zkušení Robert Říčka či Andrej Kudrna, ale také mladíci. Jediným obráncem v tomto výčtu je jednadvacetiletý Martin Jandus a tři góly ve třech zápasech stihl Lukáš Rousek.

Ten z Německa rovnou zamířil do zámoří na přípravný kemp Buffala. „Půjde o výbornou zkušenost. Potkám se s nejlepšími kluky v mém věku. Musím makat na sto procent, bude to náročné,“ vyprávěl natěšeně.

Radek Smoleňák a Adam Kubík.
Nový pohled na Ligu mistrů: Hradec chce postup ze skupiny

U dvacetiletého forvarda se rozhoduje, jestli v Americe zůstane, nebo ještě přidá sezonu ve Spartě. „Zatím je to ve hvězdách,“ podotkl. Jak ukázal během krátké doby, pro tým by jeho odchod byl ztrátou.

Výsledky utkání
Sparta - Slavia 5:0, Karlovy Vary 8:1, KooKoo (Finsko) 5:1, Soči (Rusko) 3:4, Ženeva (Švýcarsko) 2:3, HV 71 (Švédsko) 2:3, Mannheim (Německo) 4:1

Zbývá odehrát:
Sparta - Mladá Boleslav (29. srpna a 5. září)

Trenér Uwe Krupp ale má i tak stále kde brát. Právě v útočných řadách je velká konkurence. Na pohodě mužstva to však není znát. „Rozumí si celá kabina. Když chceš být úspěšný, musíš mít k sobě dobré spoluhráče a tým, v němž za sebou všichni stojí. Pocit z této party mám výborný,“ pochvaloval si Růžička.

Dobře fungující kolektiv se projevil v duelech, ve kterých Sparta prohrávala. Proti Soči či HV 71 nabrala manko, ale utkání ještě dokázala zdramatizovat. „Na střídačce jsme se všichni hecovali. Do poslední vteřiny jsme věřili, že můžeme uspět,“ prohlásil Rousek.

Taková bojovnost může být v extralize klíčová. „Za žádnou cenu se nesmíme vzdávat. Ukázalo se, že každé skóre je hratelné,“ dodal Řepík.

VLADIMÍR SVAČINA je úřadující extraligový šampion s Třincem. V tuzemské nejvyšší soutěži nastupoval i za Vítkovice, Plzeň, Mladou Boleslav a Liberec.
Když podepsali Malleta, uzavřel jsem to, říká Svačina pro Deník