O vítězný gól se postaral v 54. minutě Miroslav Forman. S nahrávajícím Lukášem Klimkem si úspěšnou souhru naplánovali předem. „Říkali jsme si s „Klímou“ o přestávce, ať mi tam puk takhle hodí a vyšlo to,“ culil se úspěšný střelec.

Sparťané se strachovali o výhru 

Útočník Pražanů se prohnal po pravém křídle a neomylně zavěsil, pět minut před koncem měl na úprk stále dost sil. „Moc jsem se nedostal ke svojí hře. Málo jsem jezdil po ledě, takže jsem byl čerstvý,“ přiznal forvard.

Sparťané se v závěru opět strachovali o výhru, ale ani tentokrát ji nepustili. „Utkání bylo velmi těžké. Jihlava hrála organizovaně, dobře napadala. Takové zápasy nás ale posouvají dál. Lepší, než kdybychom vyhráli 7:0,“ kvitoval Forman.

Norský střelec 

Nová tvář ve sparťanské sestavě Alexander Reichenberg vlétl do extraligy ve slušném tempu. Posila z Norska naskočila do české soutěže ve formaci s hvězdnými spoluhráči Vránou a Hlinkou, z jejichž umu dnes vytěžila první trefu. „Měl jsem i další šance, ale neproměnil je. Musím pracovat a snad to bude ještě lepší,“ hledal mouchy rychlík ze Skandinávie.

Účastník posledního světového šampionátu otevřel skóre utkání již ve čtvrté minutě, kdy ho od mantinelu neomylně našel kapitán Hlinka. „Každý by s ním a Vránou chtěl hrát. Teď jsem to já a musím trenérům dokázat, že zvolili správně. Těžko říct, proč padla volba právě na mě. Asi bylo potřeba hodit k nim napravo někoho rychlejšího. Já forčekuji a oni můžou být co nejvíce na puku,“ komentoval spolupráci Reichenberg.

Úspěšná premiéra 

Příjemný vstup do dospělého hokeje má za sebou osmnáctiletý talent Lukáš Rousek. V Pardubicích se z pozice třináctého útočníka ještě do hry nedostal, včera už ano. Ve třetí části naskočil do formace k Pechovi a Kumstátovi, dvěma velezkušeným spoluhráčům, a během šesti střídání se stihl zapsat i do statistik.

Ve 48. minutě byl mladý forvard na ledě u třetího úspěchu Sparty. Po Kalinově ráně se Rousek mohl radovat z vedení a také svého prvního extraligového bodu za druhou asistenci. O téměř polovinu mladšího parťáka chválil Petr Kumstát. „Lukáš je skromný kluk, snažil se makat každé střídání. Nebylo třeba ho nějak organizovat, chvilku už tu s námi je. Snad se bude zlepšovat a jednou Spartu potáhne,“ usmíval se střelec druhé branky.

Zlomový moment 

Právě vyrovnávací branka na 2:2 byla podle obou trenérů klíčová pro vývoj utkání. „Druhým gólem nás Jihlava na chvíli rozhodila, ale s Kumstátovou ubojovanou brankou jsme šli do kabiny klidnější. Řekli jsme si, že se musíme tlačit víc do brány, což se povedlo,“ těšilo sparťanského asistenta Jaroslava Nedvěda.

Jihlava i ve druhém utkání ukázala, že nebude v extralize jen do počtu a je s ní třeba počítat. Sparta však navázala na úspěšný start a proti energickému nováčkovi zaznamenala opět výhru. „Věděli jsme, že přijede houževnatý soupeř. Chtěli jsme hrát z dobré obrany, abychom jim nenabídli brejkové situace, což se celkem dařilo,“ uzavřel Nedvěd. Další zkouška čeká na Spartu v úterý v Ostravě. Prodlouží proti Vítkovicím vítěznou sérii?