"Odehráli jsme z naší strany super zápas. Celý tým skvěle pracoval, podali jsme týmový výkon. Pár kluků nám chybělo, o to víc jsme se semkli. Jsme rádi, že jsme předvedli parádní výkon a dotáhli zápas do vítězného konce. Obzvlášť proti tak silnému soupeři, jako je právě Hradec," těšilo obránce Davida Němečka, který se také do sestavy vrátil po velmi dlouhé přestávce kvůli zranění. "Kluci mi návrat usnadnili, podporovali mě na ledě i mimo něj, za což jim patří velký dík. Byl to pro mě sladký návrat, moc jsem si ho užil," pokračoval.

Zejména v první třetině nepůsobil Hradec na ledě pražské O2 areny jako extraligový lídr. Dělal chyby a Sparta je trestala. V desáté minutě ve vlastním oslabení otevřel skóre zmiňovaný Pogorišnyj a těsně před odchodem do šaten se prosadil také Forman. Jen díky několika výborným zákrokům hradeckého brankáře Kiviaha nebyl sparťanský náskok minimálně dvojnásobný.

Že je o vítězi prakticky rozhodnuto, bylo jasné po pěti minutách druhé části. Dominanci Pražanů potvrdil třetím gólem v přesilovce Chlapík. Hradecký Pilař sice v polovině utkání vykřesal jiskřičku naděje snížením na 3:1, ale jak se později ukázalo, bylo to ze strany hostů vše. Odpor soupeře Sparta definitivně zlomila 49. minuta, kdy se podruhé trefil Forman. Sparta vyhrála čtvrtý letošní zápas z pěti, proti Hradci v aktuální sestavě bodovala ve všech zájemných zápasech, z nich tři vyhrála.

"Měli jsme tři dny výborného tréninku, parádně jsme potrénovali a přenesli si svou hru i do zápasu. Přineslo to ovoce, za což jsme moc rádi. Musíme pokračovat ve svých výkonech i v dalších zápasech," dodal Němeček.

Miroslav Forman odehrál své 500. utkání v dresu Sparty.
Hořké jubileum. Formanovu pětistovku pokazila domácí porážka

Sparta - Hradec Králové 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky: 10. Pogorišnyj (Forman, Buchtele), 20. Forman (Buchtele), 25. Chlapík (Thorell), 49. Forman (Chlapík) – 31. R. Pilař (Lalancette, Kelly Klíma). Rozhodčí: Mrkva, Ondráček – Gerát, Hynek. Vyloučení 4:2. Využití 1:0. V oslabení 1:0. Diváků: 1 000.

Sparta: Machovský - Mikliš, Polášek, Pogorišnyj, Pavelka, Jandus, Němeček - Forman, Chlapík, Buchtele - Řepík, Horák, Thorell - Přibyl, Kaše, Prymula - Dvořáček, Vitouch, Konečný. Trenéři: Ton a Hamara.

Hradec Králové: Kiviaho - Blain, Nedomlel, Pinkas. Šalda, McCormack, Gaspar - Oksanen, Lev, Smoleňák - Jergl, Kevin Klíma, Perret - Kelly Klíma, Lalancette, Miškář - Pajer, Koukal, Pilař. Trenér: Martinec.