Pražané již podeváté připravili akci „Sparta vzdává hold“ na počest armádě, policistům, hasičům a záchranářům. Při této příležitosti oblékli speciální maskáčové dresy a před více než patnácti tisíci diváky vlétli na hostující celek.

V prodloužení gól nepadl 

Do vedení však šly Vítkovice, domácí dokonce za celý zápas ani jednou nevedli, přesto slavili zisk dvou bodů. Třikrát totiž dotáhli náskok soupeře, na 3:3 vyrovnávali až osmadvacet vteřin před závěrečnou sirénou.

V prodloužení gól nepadl a šlo se na nájezdy. „Po vstřeleném gólu jsem si věřil, ale trenéři posílali stále jiné kluky. Nakonec Lukáš Pech zařval, ať mě tam dají, a vyšlo to,” usmíval se střelec rozhodující branky Černoch.

Sparta uspěla potřetí v řadě 

Utkání v O2 areně poznamenala nepříjemnost před závěrečnou třetinou. Kvůli problémům s ledem se druhá přestávka protáhla téměř na hodinu. „Možná nám dlouhá pauza i pomohla, uklidnili jsme se,” řekl Černoch.

Sparta uspěla potřetí v řadě a drží si tak příjemný odstup od jedenácté příčky. Dotahuje se i na elitní šestku, která má zaručený přímý postup do play-off.