V první třetině domácí rozhodně nevypadali, že by za sebou měli dva nepovedené zápasy proti Vítkovicím. Sparta byla aktivnější, na brankáře Petráska vyslala jednadvacet střel, ale ujala se jediná, když se prosadil Michálek. Hosté však zvládli velmi rychle vyrovnat a od té doby tahali za delší konec provazu.

Jednoduchý recept. Tvrdá rána od modré 

„Tlak z první části jsme nedokázali vyjádřit góly. Přesilovky rozhodly, Litvínov nás v nich trestal. Když se dostal do vedení, začali jsme hrát vabank, ale byli jsme v křeči,“ řekl asistent trenéra Jaroslav Nedvěd. Ano, početní výhody hosty povzbudily. Dali z nich hned tři branky.

Pokaždé přitom stačil jednoduchý recept tvrdá rána od modré. Jednou pomohla teč, dvakrát střelci propálili vše, co jim stálo v cestě. „Věděli jsme, co hrají, ale bohužel jsme si to nepohlídali,“ hovořil skleslý útočník Lukáš Pech.

Sparťané se po zápase na dlouho zavřeli v kabině, aby si vyříkali některé věci. Třetí prohra v řadě znamená, že na tým čeká v desetidenní reprezentační pauze tvrdá práce. Deváté místo není to, co by si v Praze přáli. „Musíme se v tom každý najít, nasadit si montérky a jít do práce. Někomu to může pomoct. Aspoň si můžeme říct, co chceme hrát,“ podotkl Pech.