Kvůli fotbalovému Víkendu šampionů v pražské O2 aréně musela hokejová Slavia předehrávat zápas osmatřicátého kola Tipsport extraligy již ve čtvrtek večer. Do vysočanské arény přijel poslední tým tabulky nejvyšší soutěže, Mladá Boleslav.

Ta v této sezoně na Slavii už jednou vyhrála, ale v poslední době nemá příliš oslnivou formu a po odečtu bodů za neoprávněné starty hráčů se stále nedokáže odpoutat ze dna extraligové tabulky. A ani proti Slavii neuspěla, pražský klub zvítězil 5:2.

Sparta ve Vítkovicích sice mohutně dotahovala třígólové manko, nakonec ale ve Vítkovicích jen snížila na konečných 3:4.

Vítkovice - Sparta 4:3 (3:0, 1:1, 0:2)

Hokejová Sparta nevstoupila do roku 2011 nejlépe. Oba své zápasy, v Českých Budějovicích i v Liberci, prohrála.

Možnost napravit tuto špatnou bilanci měla na ledě aktuálních extraligových lídrů z Vítkovic to měla hodně těžké. Obzvlášť poté, co ve výborné formě zazářil první útok domácích.

Vedoucí tým tabulky totiž neponechal nic náhodě a od úvodního vhazování na Pražany vlétl. Ti odolávali až do dvanácté minuty, ale od té do konce úvodní části inkasovali hned třikrát.

Všechno načal Burger a na konci třetiny se krátce po sobě prosadili také Huna s Klimkem – 3:0.

Do druhé části ovšem sparťané nastoupili jako vyměnění a rázem jich bylo plné hřiště. Jejich aktivitu korunoval svojí devátou trefou v sezoně Ton, ale krátce po jeho gólu vrátil domácím tříbrankový náskok Burger.

Ve 28. minutě platili stav 4:1 a s hosty to vypadalo zle. Ovšem ze strany vítkovických hráčů to bylo vše a Sparta začala opět vystrkovat růžky. Bohužel pro ní se ale začali střelecky prosazovat až když už bylo pozdě.

Nejprve hosty vrátil zpět do zápasu ve 49. minutě Bartánus a když byl v závěru utkání vyloučen Trnka, prosadil se v přesilovce kapitán Výborný.

Do konce utkání chybělo už jen 160 vteřin a za tu dobu už se sparťanští hráči vyrovnání nedočkali…

Ze série tří venkovních utkání v řadě tak Sparta nevybojovala ani bod. Teď se dvakrát představí před svými fanoušky. Zítra proti Karlovým Varům a příští týden ve čtvrtek s Pardubicemi.

Branky a nahrávky:
12. Burger (Barinka, Punčochář), 18. Huna (Burger, Punčochář), 20. Klimek (Ujčík, Pohl), 28. Burger (Huna, Malík) - 23. Ton, 49. Bartánus (Kratěna, Vykoukal), 58. D. Výborný (Bartánus). Rozhodčí: Polák, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. Diváci: 7023.

Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Ovčačík, Trnka, Malík, Voráček, Rehák - Huna, Burger, Szturc - Tomas, Húževka, J. Sýkora - Pohl, Ujčík, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Jan Hanzlík, Philipp, Husák, Macholda, O' Brien - Kratěna, D. Výborný, Bartánus - Ton, Koreis, Hromas - Kůrka, Karpov, Smoleňák - Y. Treille, Luňák. Trenéři: M. Hořava a Rulík.

Slavia - Mladá Boleslav 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Začátek zápasu byl spíše bojovnější a oba týmy se v úvodních minutách oťukávaly. Slávisté pomalu začali přebírat otěže utkání do svých rukou, hokej najednou začal nabírat na obrátkách a na začátku třinácté minuty se domácí zaslouženě dočkali úvodního gólu, který si připsal Doležal.

Pohledný hokej pokračoval i nadále, velký aplaus O2 arény pak v sedmnácté minutě sklidil zkušený obránce Benda, který po povedené individuální akci zařídil slávistům dvoubrankové vedení.

Boleslavští si asi o přestávce pořádně promluvili do duše, protože jejich nástup do druhé části byl skvělý. Už po 109 vteřinách totiž Loskot vrátil hosty zpět do hry a o další čtyři minuty později vyrovnal po parádní akci Divíšek – 2:2!

Místo toho, aby Boleslav zaskočené domácí dorazila dalším gólem, doplatila na svoji nedisciplinovanost. Během krátké doby byli vyloučeni Matějovský s Chaloupkou a slávisté touto nabídkou nepohrdli. Po velkém závaru se dostal puk k volnému Svobodovi a pro toho už nebyl žádný problém jej uklidit do volné branky.

Divácky zajímavé střetnutí gradovalo ve třetí části. Hosté se snažili o vyrovnání a domácí podnikali rychlé kontry do jejich obrany. Zlom ve snaze středočechů přinesla 51. minuta, kdy jejich odpor definitivně zlomil Vondrka, který Slavii vrátil dvoubrankový náskok.

Na ten už hráči v černozelených dresech odpovědět nedokázali a když zkusili závěrečnou hru bez brankáře, do opuštěné klece pečetil na konečných 5:2 Micka.

Branky a nahrávky: 13. Doležal (Roth, P. Jelínek), 17. Benda (Pospíšil), 34. T. Svoboda (Vondrka, Kadlec), 51. Vondrka z trest. střílení, 60. Micka (P. Jelínek) - 22. Loskot, 26. Divíšek (Tvrdík, Žabka). Rozhodčí: Minář, Šír - J. Svoboda, Kalivoda. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3097.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Vašíček, Kuboš, Špelda, Kolařík, Barák - Pospíšil, Benda, Vondrka - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Žejdl, P. Jelínek, Doležal - Micka, Sklenář, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský
Ml. Boleslav: Schwarz - Žabka, Mikuš, Hay, Chaloupka, Marušák, Macháček, Čížek, Lehikoinen - Tvrdík, Divíšek, Matějovský - Mikulík, Štefanka, Bahenský - Nouza, Hrdel, Boháč - Hyka, Vrbata, Loskot. Trenéři: Holaň a Hiadlovský.