Zatímco před rokem byl 94. ročník turnaje zrušen již na konci září, tentokrát se tak stalo na poslední chvíli. Podle webu deníku Blick bylo důvodem sedmnáct pozitivně testovaných hráčů v týmu domácího Davosu, který měl být v základní skupině jedním ze soupeřů Sparty.

Koronavirus již předtím zasáhl do plánovaného složení turnaje. Start odřekla reprezentace Kanady a poté i Ambri-Piotta, která je od neděle v karanténě. Místo nic se na Spenglerově poháru měly představit Slovan Bratislava a výběr kanton Bern složený z hráčů SC Bern, Bielu a SCL Tigers Langnau.

Vyplnila se tak slova trenéra Sparty Josefa Jandače, který se po čtvrtečním extraligovém zápase s Třincem k turnaji vyjadřoval opatrně. "Podmínky se několikrát změnily a reglement turnaje bude možná pohyblivý. Loni se to zrušilo, letos je to na hraně. My se musíme několikrát před odjezdem testovat a budeme testovaní každý den i tam. Nevím, co by se stalo, kdyby tam byl někdo pozitivní a jak by se třeba měnil formát turnaje," řekl Jandač. Nákaza v domácím týmu nakonec akci pro letošek zrušila úplně.

"Mrzí nás, že se tradiční turnaj musel zrušit. Důvody ale chápeme a zcela respektujeme. Byla pro nás čest být mezi pozvanými týmy. Náš tým je kompletně zdravý, bude se nyní plně věnovat přípravě na extraligu," řekla generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová. K žádným přesunům utkání aktuálně docházet nebude.

Spenglerův pohár se od prvního ročníku konaného v roce 1923 nebude hrát teprve pošesté. Neuskutečnil se také v letech 1939, 1940, 1949, 1956 a loni.