Sparta ovládla reprízu loňského finále. Pražský klub pod Ještědem zvítězil 3:2. Liberec při své letošní domácí premiéře sice otevřel skóre zásluhou Bulíře, poté se ale třikrát prosadili hosté. O vítězný gól se postaral útočník Lukáš Klimek.

Nedostatky vypilovala velice rychle. Kometa si před utkáním s Mladou Boleslaví přála zlepšit hru v početních převahách. V úterý z nich udeřila třikrát a Středočechy přehrála 5:1. „Soupeř hraje nepříjemný hokej, ale my jsme ho přehráli v přesilovkách. Potom už Mladá Boleslav neměla síly," povídal forvard Martin Erat.

Parádní vstup do sezony prožívá také Třinec. S Litvínovem si poradil 2:1 a na svém kontě má po třech zápasech devět bodů. Oceláři se ale tentokrát na výhru nadřeli, duel otočili až v posledních jedenácti minutách zásluhou dvou gólů Rastislava Špirka. Na obě branky mu přihrál někdejší litvínovský bek Jakub Petružálek.

Vítkovice nedokázaly vyzrát na brankáře Zlína Libora Kašíka (připsal si premiérové čisté konto) a odváží si porážku 0:2. O góly se postarali Zdeněk Okál a Petr Holík.

Deset gólů. Takovou nadílku viděli fanoušci v Chomutově. Piráti nakonec porazili Plzeň 6:4 a i oni mají na svém kontě plný počet bodů. Západočeši, kteří zatím odehráli jen dva zápasy, naopak na první body čekají. Dvěma góly se na výhře Pirátů podílel Ivan Huml, v dresu hostí jej napodobil Tomáš Svoboda.

Hradec Králové slaví první výhru. Karlovy Vary smetl 4:0 a nepustil je ze dna tabulky. Třemi body (1+2) se na vítězství podílel reprezentant Richard Jarůšek. Ondřej Kacetl si připsal první nulu.

Na druhý pokus už Olomouc doma dokázala vyhrát. Zápas s Pardubicemi ale Kohouti opět špatně začali a skóre museli otáčet. Nakonec zvítězli 2:1. Mora tak má po třech kolech na svém kontě šest bodů. „Na startu sezony je každý bod důležitý. Jsme spokojeni s bodovým ziskem, ale jsou to výsledky o gól. Musíme bojovat o každou branku, abychom body dělali dál," okomentoval úvod sezony olomoucký treér Jan Tomajko.

Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

„V aréně bylo teplo, led nebyl kvalitní, taková zavářka. Liberec hrál dobře, jednalo se o těžký zápas," uvedl sparťanský brankář Tomáš Pöpperle, jenž si připsal 31 zákroků.

Liberec domácí premiéru nové sezony výsledkově nezvládl. Herně ano. „Tým je oproti mistrovské sezoně trošku jiný, ale filozofie klubu zůstala stejná. Chceme opět hrát atraktivní hokej. Odcházející opory v čele s útočníky Řepíkem a Birnerem nám budou chybět, ale noví hráči je budou muset zastoupit," prohlásil liberecký trenér Filip Pešán a sestavu nechal stejnou jako při nedělní výhře 5:1 v Karlových Varech.

Tygři začali jako hladové šelmy, pomohla jim k tomu hned v úvodu přesilová hra po faulu na forvarda Radivojeviče. Po minutovém tlaku a parádní kombinaci Svačiny a právě Radivojeviče přišla v čase 4:45 první branka, pohotovou střelou se o ní postaral útočník Bulíř – 1:0.

Zatímco liberecká trefa vyplynula z trvalého tlaku a úsilí, vyrovnání sparťanské party přišlo v čase 6:16 jako blesk z čistého nebe. Postaral se o ní střelou do horního růžku bek Čajkovský – 1:1. „V první třetině jsme měli výborný pohyb, který nám pomohl i k prvnímu gólu," uvedl jeho autor Bulíř.

Rozhodla druhá třetina

Druhá perioda přinesla víc příležitostí a dva góly „živější" Sparty. Do vedení ji rychle dostal po asistenci Pecha agilní Kumstát, třetí trefu přidal v 39. minutě Klimek. „Po vhazování jsem to dobře trefil bekhendem. Druhou třetinu jsme lépe bruslili," uvedl sparťanský střelec Lukáš Klimek.

Mezi oběma brankami úřadoval domácí gólman Lašák. Ten se v polovině zápasu vytáhl při nájezdu dvou borců Sparty – Černocha při zakončení vychytal. A podobně si vedl rovněž o chvilku později v oslabení při střele Růžičky.

V závěrečné třetině převzal otěže Liberec. Tygry nastartovala dlouhá přesilovka pět na tři. Pak se několikrát zaskvěl sparťanský brankář Pöpperle, ale v 48. minutě po kombinaci Bulíře, Radivojeviče a střele Jánošíka už inkasoval na 2:3.

Více než pět tisíc fanoušků bavila především zbrusu nově složená první formace Svačina, Bulíř, Radivojevič, ale vyrovnat nestihla.

Branky a nahrávky: 5. Bulíř (Svačina, Radivojevič), 48. Jánošík (Radivojevič, Bulíř) - 7. Čajkovský (Cingel, Ružička), 22. Kumstát (Pech, Netík), 39. Klimek (P. Vrána). Rozhodčí: Hodek, M. Petružálek - Bláha, Špůr. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5079.

Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Mojžíš, Derner, Jánošík, Vitásek, od 41. navíc Plutnar - Svačina, Bulíř, Radivojevič - Bartovič, P. Jelínek, L. Krenželok - Stránský, Bližňák, Lakatoš - D. Špaček, Mikyska, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.
Sparta Praha: Pöpperle - Čajkovský, Mikuš, Eminger, Barinka, Kalina, Švrček, Hrbas - Klimek, P. Vrána, Ružička - Forman, Cingel, Uher - Netík, Pech, Kumstát - Kudrna, Černoch, O. Procházka. Trenéři: Moták a Veber.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň 6:4 (1:2, 4:1, 1:1)

Chomutov nevstoupil do zápasu dobře, již po 75 vteřinách putoval do kabin s pětiminutovým trestem Flemming. Následně byl navíc vyloučen Dlapa a hosté měli i dispozici dlouhou přesilovou hru pět na tři, kterou zásluhou Svobody využili. "Je příjemné, když útočník dává góly, ale důležitější jsou body," řekl Svoboda po zápase.

Piráti se dočkali vyrovnání v polovině třetiny, když těsně před brankou tečoval puk mimo dosah Machovského Huml. "Ke gólu jsem se nehlásil, dostal jsem dárek od videorozhodčího. Vjel jsem do nějaké skupinky, kde se to ode mě možná odrazilo," usmíval se Huml.

O 22 vteřin později Plzeň získala vedení zpět. Stach přihrál od levého mantinelu Svobodovi, který prostřelil z mezikruží Laca. "Začali jsme dobře, vedli jsme 2:1, proměnili jsme přesilovku pět na tři, což je vždycky důležité. Bohužel potom přišel výpadek," litoval Svoboda.

Severočechům se totiž podařilo zápas otočit ve svůj prospěch hned na začátku druhé třetiny, kdy se v rozmezí 2:25 minuty prosadili hned třikrát. Vyrovnávací branku vstřelil Rutta, o 33 vteřin později se prosadil Tomica po krásné přihrávce Růžičky a na 4:2 poté upravil Vondrka. "Skočili jsme do třetiny. Napadali jsme hned po první buly, což Plzeň trošku zaskočilo. My jsme toho využili, přidali další dva rychlé góly, což ovlivnilo celý zápas," řekl Huml.

Plzeň nepanikaří

Hosté mohli snížit v početní výhodě, Indrák ani Kubalík však své příležitosti využili. Laca překonal až ve 35. minutě v další přesilovce Lev. Chomutov však získal dvougólové vedení zpět, vyloučení předešlého střelce využil Huml.

Do třetí třetiny nastoupil v plzeňské brance Polívka, kterého v dobré šanci prověřil Račuk. Hned poté se na druhé straně kluziště radoval Sklenička, který snížil opět na rozdíl jediného gólu.

Krátce po skončení přesilové hry měli hosté další zajímavou příležitost. Po nepřesné rozehrávce Chomutova se ke střele dostal Moravčík, ale jeho rána byla sražena mimo. V závěru střetnutí měly ještě oba týmy několik šancí, ale žádná už se neujala. V čase 57:36 Západočeši rozhodli riskovat při hře bez brankáře, místo vyrovnání ale inkasovali pošesté.

"Máme na kontě sice nula bodů, ale nebudeme panikařit. To můžeme začít ve 33. kole. Nesmíme to ale brát na lehkou váhu, protože se to snadno ztrácí, ale potom se to těžko dohání," řekl Svoboda.

Branky a nahrávky: 10. Huml (Poletín, Rutta), 21. Rutta (Račuk, Skinner), 21. Tomica (V. Růžička, Skokan), 23. Vondrka, 40. Huml (Skinner, Rutta), 59. Kämpf (Poletín) - 4. T. Svoboda (Pulpán, Kratěna), 10. T. Svoboda (Stach), 35. Lev (Kratěna), 43. D. Sklenička (Schleiss, Hrnka). Rozhodčí: Polák, Pražák - Kokrment, Rozlílek. Vyloučení: 5:4, navíc Flemming 5 min. a do konce utkání, Huml (oba Chom.) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 3744.

Chomutov: Laco - Skinner, Rutta, Valach, Dlapa, Kudělka, J. Mrázek, Flemming - Račuk, Huml, Vondrka - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Koblasa, Kämpf, Poletín - Hřebejk, Kaše, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.
Plzeň: Machovský (41. Polívka) - Čerešňák, Pulpán, Moravčík, D. Sklenička, Kubka, Kvasnička, od 21. navíc M. Špaček - Indrák, Kracík, D. Kubalík - Kratěna, Stach, T. Svoboda - Lev, Hrnka, Johnson - F. Suchý, Koreis, Schleiss. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

V nedělním utkání proti Hradci Králové Brňané skórovali ze dvou početních výhod. Proti Mladé Boleslavi přidali o gól víc. Způsob hry však prý neměnili. „Každý mančaft hraje v extralize trochu jiný systém v oslabení. Měli jsme stejně kombinací jak minulý zápas, jen se nám to teď povedlo. Jde o to věřit jeden druhému. Myslím, že se ještě zlepšíme," hlásil Erat.

Jeho formace s Markem Kvapilem a Martinem Nečasem zařídila tři trefy při vyloučení hostujících hráčů. Kvapil trefil důležité vyrovnání v poslední minutě první třetiny.

Šikovný útočník po Eratově přihrávce vymetl růžek branky Jana Lukáše. Odpověděl tak na gól Petra Vampoly ze čtvrté minuty. „Do utkání jsme vstoupili velmi dobře. Mimo vstřelenou branku jsme měli ještě dvě až tři vyložené šance. Bohužel se nám nepodařilo zvýšit náskok. Jak jsme rychle začali, tak jsme rychle skončili," krčil rameny hostující trenér Marian Jelínek.

Kometa se herně zvedla a Bruslařský klub už k ničemu nepustila. Hned v úvodu druhé třetiny se prosadil Vojtěch Němec, jenž pohotově dorazil puk v brankovišti, na který číhal. „Ve druhé třetině jsme vyvinuli obrovský tlak. Znovu jsme se vrátili k rychlému přechodu do protiútoku. I když nám soupeř občas ujel do brejku, tak nás v těchto chvílích podržel Čiliak," chválil asistent trenéra Komety Kamil Pokorný svého brankáře, jenž pokryl 24 střel.

Mladí následují zkušené

V kabině se Brňané před druhou periodou nijak zvlášť nehecovali. „Máme tak zkušené hokejisty, že každý víme, co máme hrát. Mladí kluci hrají výborně a snaží se nás následovat. Mladíci bojoval a když oni vyvinou energii, tak my z toho akorát čerpáme," prohlásil Erat, jenž odehrál v NHL přes 900 duelů.

Tečoval pobídku beka
Jana Štencela a poté využil Nečasovu přihrávku. Skóre uzavřel Martin Zaťovič po kombinaci do prázdné branky. „Po čtvrtém gólu z hokejky Erata už to byla exhibice soupeře, který se uklidnil. Lítal mu kotouč. My jsme nebyli schopní tlaku odolat a zvrátit utkání," mrzelo Jelínka.

Kometu čeká další utkání v pátek v půl šesté večer na ledě Plzně. Západočeši jsou po dvou odehraných kolech zatím bez bodu.

Branky a nahrávky: 20. M. Kvapil (M. Erat, Štencel), 23. V. Němec (J. Hruška), 30. M. Erat (Štencel, M. Kvapil), 46. M. Erat (Nečas, M. Kvapil), 50. Zaťovič (V. Němec, Haščák) - 5. Vampola (T. Voráček, Orsava). Rozhodčí: R. Čech, Hradil - Kotlík, Zíka. Vyloučení: 5:10. Využití: 3:0. Diváci: 7503.

Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec, Vágner - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Haščák, V. Němec, Zaťovič - Vondráček, L. Čermák, Dočekal - H. Zohorna, J. Hruška, Dymáček - Dostálek. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Pešout a Haken.
Mladá Boleslav: Lukáš (50. Tarkki) - Stříteský, T. Voráček, Trončinský, Štich, Hanzlík, Pastor - Pacovský, Urban, Pospíšil - Orsava, Vampola, Žejdl - Hyka, Musil, Lenc - M. Látal, Ďurač, Jonák. Trenéři: F. Výborný a M. Jelínek.

HC Oceláři Třinec - HC Verva Litvínov 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

I bez zkušeného obránce Linharta v sestavě začali domácí lépe, ale převahu si kazili nevyužíváním šancí. Růžička už ve druhé minutě zblízka tečoval Hrabalovu pobídku do tyče a ve vyložené šanci se neprosadil ani Adamský, kterému kotouč ideálně naservíroval Kane.

K vedení nepomohla Ocelářům ani čtyřminutová přesilovka, kterou sehráli špatně. V jediné velké příležitosti Špirko po Růžičkově průniku ztroskotal na Janusovi. Domácí marné snažení uzavřel další trefou do tyče Kane.

Třineckým se střeleckým trápením odcházela jistota a ve druhé části byla hra vyrovnanější. A taky rozkouskovanější a méně pohledná. Domácím se naskytla možnost v pětiminutové přesilovce za Doležalův faul loktem na Polanského, jenomže nic výraznějšího nepřinesla stejně jako čtyřicetisekundová početní výhoda Severočechů pět na tři. "Škoda, že byla dělená mezi druhou a třetí třetinu. Neměli jsme moc času," řekl litvínovský trenér Radim Rulík.

Bývalé spoluhráče mohl potopit ve 43. minutě Petružálek, ale ani on nedotáhl další akci agilního Růžičky. Když pak už po šesti sekundách využil hru pět na čtyři tečující Reichel, měli to Oceláři nahnuté. "Byli jsme potrestáni za tu naši nemohoucnost. Ale ukázali jsme sílu mužstva, že jsme to za nepříznivého stavu dokázali otočit," řekl Špirko.

Ale v závěru domácí obstáli na jedničku. Rychlé vyrovnání zařídil ve 49. minutě Špirko, který zachytil vyražený puk a po dlouhé kličce pokořil Januse. O zvrat se během čtyř minut postaral znovu Špirko, který v poslední sekundě využil 68 vteřin trvající přesilovku pět na tři a zblízka poslal do sítě Petružálkův pas.

Litvínov mohl okamžitě po rozehrání vyrovnat, střela Guly ale skončila na tyči. Hostům navíc v závěru nepomohl vyloučením Pavlík, nedostali se tak ani k závěrečné power play. "Nepodali jsme špatný výkon, ale závěr jsme takticky nezvládli. K taktice patří se nenechat i zbytečně vyloučit v závěru. Třinci jsme bohužel vyloučeními nabídli přesilovku a situace, aby to překlopil," řekl Rulík.

Branky a nahrávky: 49. Špirko (J. Petružálek, Nosek), 53. Špirko (J. Petružálek, M. Růžička) - 47. Reichel (Kubát, Lukeš). Rozhodčí: Šír, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6, navíc Marosz 10 min. - T. Doležal 5 min. a do konce utkání, J. Černý 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3555.

Třinec: Hrubec - Roth, Jank, Hrabal, M. Doudera, Nosek, Galvas - J. Petružálek, Špirko, M. Růžička - Irgl, Kane, Adamský - Dravecký, Kreps, Rákos - Hrňa, Polanský, Marosz. Trenéři: Kýhos, Mucha a Kopřiva.
Litvínov: Janus - Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik - K. Reichel, V. Hübl, Lukeš - M. Hořava, R. Hanzl, Nejezchleb - Martynek, J. Černý, Trávníček - Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Trenéři: Rulík, Stránský a Šlégr.

PSG Zlín - HC Vítkovice Ridera 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Už ve 2. minutě bylo na lavičce Zlína poprvé veselo, kdy využil v přečíslení dva na jednoho Okál po přesné přihrávce od Kubiše.

„První třetina byla hodně špatná. Zápas byl ovlivněn zbytečnými fauly, tím jsme dostávali soupeře na koně. Celý zápas jsme tahali za kratší konec. Měli jsme hlavně špatnou hru v obraném pásmu, kde si soupeř vytvořil tlak. My se z něj nedokázali vymanit," věděl asistent vítkovického trenéra Jakuba Petra Pavel Trnka.

Žlutomodrá lavina se dál řítila na vítkovickou branku, ševci si fauly vynutili v první části tři přesilovky a jednu z nich proměnili. Holíkovo komando s Bukartsem a Říčkou předvedlo nádhernou spolupráci, když lotyšský forvard přesnou kolmicí našel Holíka před prázdnou brankou, tomu stačilo trefit zařízení a mohl se radovat ze své druhé trefy v sezoně.

„Těžili jsme z trpělivé rozehrávky, šli jsme zasloženě do vedení. Ve druhé části jsme ještě víc soupeře zatlačili. Využili jsme náročného programu soupeře posledních dnů, na což jsme hráče upozorňovali. A mělo to v naší hře úspěch. Jen jsme zápas za stavu 2:0 měli zlomit v přesilovkách. Nebyli jsme v nich důslední, vychytal nás skvělý gólman," chválil Bartošáka asistent kouče Vlacha Jurík.

Kašík si připsal třináctou nulu

Dalších gólů se už fanoušci nedočkali, zato se dál bavili nápaditým hokejem. Výtečný výkon byl podpořený jistým Kašíkem, který klidně mohl chvílemi jít stát frontu na úřad práce. Vítkovice byly absolutně neškodné a Kašík si tak bez problémů připsal svou třináctou nulu v extralize.

„Výsledek 2:0 vypadá ale ošidně, třebaže to vypadalo, že duel máme v rukou. Bylo to zasloužené vítězství, ale spíš upracované," nechtěl příliš přeceňovat výhru Jurík.

Svůj druhý zápas odehrál obránce Miroslav Blaťák, který byl opět nepřehlédnutelný. Týmu dodával klid a jistotu. „A bude čím dál lepší, až bude stoprocentní. Stále hraje s omezením. V soutěži využije zkušenosti a své bruslení," ví Jurík.

K prvním třem ofenzivním formacím se v pozitivním světle předvedla i čtvrtá formace vedená 17letým dorostencem Filipem Chytilem, který měl na křídlech Ondráčka se Šťastným. „Všichni jsou to dobří bruslaři, sedli si. Filip navíc dobře čte hru, je silný v soubojích, což je v chlapském hokeji důležité," chválil Jurík, jehož tým další zápas odehraje v pátek od 17.30 hodin v Mladé Boleslavi.

Branky a nahrávky: 2. Okál (Kubiš, Matějíček), 12. P. Holík (Bukarts, Kotvan). Rozhodčí: Pešina, Pavlovič - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Diváci: 3865.

Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Podešva, Kubiš - Šťastný, Chytil, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.
Vítkovice: Bartošák - Baranka, Kovář, Urbanec, Výtisk, Sloboda, Klok, A. Sedlák, D. Krenželok - Zdráhal, Roman, D. Květoň - Olesz, Illéš, Szturc - Vandas, Kolouch, Kurovský - Tomi, Balán, E. Němec. Trenéři: Petr a Trnka.

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

"Už bylo na čase, abychom něco udělali. Měli jsme jeden bod po dvou zápasech, proto jsme museli vyhrát. Byli jsme favoritem, o to je hoší to dokázat," řekl Jarůšek.

V první třetině byli přitom aktivnější hosté, soupeř hrál ale efektivněji. První gól dal hned z první střely na bránu zkušený Šimánek. Místo toho, aby z rohu kluziště nahrál, zkusil vystřelit prakticky z nulového úhlu a brankář Závorka si srazil puk do brány.

Hosté se tlačili do útoku, jasnou šanci měl Skuhravý, jenže v 16. minutě ujeli domácí. Dej naznačil přihrávku, místo ní ale trefil horní roh branky.

"O přestávce po první třetině jsme si v kabině řekli, co máme hrát, a proto byl výkon ve druhé části lepší. Soupeř hrál dobře, ale my jsme drželi náskok. Jsme rádi, že jsme konečně vyhráli za tři body," řekl trenér domácích Václav Sýkora.

Druhá třetina totiž už se odehrála podle hradeckého scénáře. A rovněž v této části vstřelili domácí dvě branky. Ve 27. minutě skóroval po výjezdu od zadního mantinelu Jarůšek. Po přestupu z Mladé Boleslavi to byl jeho první gól v dresu Mountfieldu. O čtyři minuty později navíc Hradec přidal další branku. Domácí se dostali do přečíslení, po němž Dej připravil jasnou pozici pro spoluhráče Kukumberga.

Třetí část byla velmi vyrovnaná. Domácí bránili a čekali na možnost jít do rychlého protiútoku. Velkou šanci měl například Džerinš, centr prvního útoku, který však namířil z dobré pozice nad bránu. I tak domácí poměrně bez problémů zápas s outsiderem extraligy zvládli. "Hradci pomohl šťastný první gól, ale poté musím uznat, že zápas kontroloval," řekl kouč hostů Mikuláš Antonik.

Branky a nahrávky: 5. Šimánek (Potulny, Jarůšek), 16. Dej (Köhler, Kukumberg), 27. Jarůšek (Šimánek), 31. Kukumberg (Dej, Jarůšek). Rozhodčí: Hejduk, Krob - Barvíř, J. Svoboda. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 3544.

Hradec Králové: Kacetl - Čáp, Gregorc, Štajnoch, Dietz, Plášil, Vydarený, Barák - Bednář, Džerinš, Červený - Jarůšek, Potulny, Šimánek - Köhler, Kukumberg, Dej - Bulík, T. Knotek, Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.
Karlovy Vary: Závorka (31. Honzík) - Sičák, Dujsík, Harant, Šidlík, Benák, T. Dvořák, Weinhold - V. Tomeček, Skuhravý, T. Rachůnek - Stloukal, Matuš, T. Rohan - Gorčík, Kindl, Vachovec - Flek, Gríger, Harkabus. Trenéři: Tlačil, Antonik a Kněžický.

HC Olomouc - HC Dynamo Pardubice 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Pardubice vstoupily do zápasu dobře, když využily početní výhodu. První dorážku ještě Juraj Mikúš z branky vytáhl, ale napodruhé byl Nahodil úspěšný.

Hanáci se dlouho nemohli prosadit před pardubickou branku. Pomohla jim až přesilovka. Bomby od modré ale létaly těsně vedle a dorážky trefovaly Štěpánka. „V první třetině jsme nebyli důrazní, neměli jsme moc střel, nebyli tam dorážky a nehráli jsme tvrdě do těla," upozornil na nedostatky ve hře Jan Tomajko.

Na začátku druhé části Fořt prudkou přihrávku do branky neusměrnil. V polovině zápasu Pardubice vyšachovaly olomouckou obranu, ale Hubáček Konráda nepřekonal. Vzápětí hosté chybovaly v rozehrávce a Skladaný vyrovnal.

Ještě před druhou sirénou byl v nájezdu faulován Eberle a rozhodčí nařídil trestné střílení. Olomoucký útočník Štěpánka prostřelil a bylo to 2:1. „Ve druhé části Olomouc začala napadat, my jsme zbytečně ztráceli puky a pustili domácí do zápasu," poznamenal pardubický trenér Peter Draisaitl.

Po přestávce hosté hráli tři přesilovky, při nichž olomouckou branku střelami od modré ohrožoval obránce Leduc. Jednou se jeho bomba otřela o břevno. „Vyloučeními jsme si zápas zbytečně zkomplikovali. Naštěstí jsme vedení ubránili," oddechl si Tomajko.

Dynamo se ani k žádnému závěrečnému tlaku nedostalo. Schaus totiž vyhodil puk do hlediště, byl vyloučen a Kohouti si náskok pohlídali. Pardubice tak mají na svém kontě nulu. „Přitom jsme sedm a půl třetiny odeháli dobře. Opět jsme ale nebyli produktivní v přesilovkách, což nás trápí," posteskl si Draisaitl.

Branky: 32. Skladaný, 37. Eberle z trest. střílení - 6. Nahodil. Rozhodčí: Hribik, R. Svoboda - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 3808.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Staněk, Jaroměřský, Ondrušek, Galvas - Holec, J. Knotek, Laš - Eberle, Ostřížek, Strapáč - Skladaný, J. Mikúš, T. Mikúš - Fořt, Herman, Burian. Trenéři: Venera a Tomajko.
Pardubice: Štěpánek - Schaus, Ščotka, Leduc, Havlík, Bokroš, Ovčačík - P. Sýkora, Hodgman, Rolinek - F. Zadina, Nahodil, Hubáček - Bárta, Tomášek, Klimenta - Rapáč, T. Kaut, Mallet. Trenéři: Draisaitl a K. Beran.