„Bereme to jako ztracený bod, protože na konci zápasu musíme udržet nervy na uzdě,“ přiznal Vladimír Sobotka, který se na výhře podílel třemi asistencemi. Narážel tak na fakt, že ještě na začátku 56. minuty sparťané vedli 3:2 a měli nakročeno k tříbodovému vítězství. Poté srovnal domácí Čachotský a zápas šel do prodloužení. Z původně plánovaných pěti minut se odehrálo pouze osmnáct minut a vítěznou dělovku napálil do budějovické sítě kapitán Pražanů Michal Řepík.

Momentálně v nejvyšší soutěži není žádný hráč, který by měl větší střeleckou formu. V zápase si připsal dva góly a přihrávku. Během posledních sedmi zápasů si do statistik připsal dvanáct bodů za devět gólů a tři přihrávky.

„Řepa je střelec, jsem rád, že se mu daří,“ usmíval se Sobotka.Nic ale nemůže stát na jednom hráči, trenéři Hořava s Wallsonem ví, že se mohou spolehnout i na další. „Forma roste celému týmu,“ vzkazuje fanouškům i soupeřům Sobotka. "Věděli jsme, že Budějovice hrají o život a čeká nás těžký zápas. Hrálo se nahoru dolů. Konec jsme úplně nezvládli, chyběla nám trochu disciplína. Se dvěma body jsme ale spokojeni," pochvaloval si kouč Miloslav Hořava.

V neděli jedou sparťané do Liberce…

České Budějovice - Sparta 3:4 po pr. (2:2, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 13. Gulaš (Štencel), 17. Gulaš (Percy), 56. Čachotský (Pech, Percy) – 8. Krejčík (Sobotka, Řepík), 19. Řepík (Sobotka), 32. Tomášek (Kempný), 61. Řepík (Sobotka, Kempný). Rozhodčí: Hejduk, Sýkora – Ondráček, Klouček. Vyloučení 5:5. Využití 1:0. V oslabení 1:0. Diváků: 6348.

České Budějovice: Strmeň – Štencel, Vráblík, Bindulis, Percy, Hovorka, Kachyňa – Čachotský, Pech, Gulaš – Vondrka, Hanzl, Valský – Dzierkals, M. Toman, Doležal – Strnad, Přikryl, V. Tomeček.

Sparta: Kovář – Kempný, Mikliš, Němeček, Jandus, Krejčík, Moravčík, Polášek – Tomášek, Horák, E. Thorell – Řepík, Sobotka, M. Forman – Buchtele, D. Vitouch, P. Kousal – Kaše, G. Thorell, Vauhkonen.