Když 28. prosince 2013 Tomáš Kaberle skóroval v prodloužení jinak zpackaného zápasu se Spartou, kde Kladno ztratilo vedení 4:0 a bralo „jen“ výhru 5:4 za dva body, těžko někdo uvažoval nad tím, že v další desetiletce už Rytíři svého rivala porazí před svými fanoušky jedinkrát. Bylo to před třemi lety v závěru základní části a Sparta tehdy podala vlažný výkon, čehož zachraňující se Kladno využilo (4:2).

Na druhou stranu zase tak moc vzájemných utkání od toho v roce 2013 nebylo. Přesně pět. Jinak se kladenská parta soužila v I. lize nebo hrála „doma“ v Chomutově… Jinak ale Pražanům zřejmě užší kladenský led svědčí, obvykle a něm dominují. Dokázali to také v úvodu tohoto ročníku, kdy bleskově vedli a nakonec vyhráli 7:1.

Kladno se od té doby zlepšilo a nedávno dokonce bodovalo šestkrát v řadě, než ho v neděli porazily silné Pardubice.

Oba celky v poslední době oslabily o nejlepší hráče. V Kladně ohlásil konec kariéry kapitán Tomáš Plekanec, Spartě zase vypadl ze sestavy produktivní Michal Řepík, jenž dal Rytířům v prvním duelu dvě branky. Pražané však hned posílili, z Litoměřic si stáhli na pomoc finského střelce Riku Sihvonena a z finského Tampere přivedli Radka Mužíka.

Kladenští by si teoreticky mohli vzít z Litoměřic Petra Tona mladšího, což by bylo pikantní, protože jeho táta je manažerem Sparty.

Domácí hlavně věří, že se jim mizerná bilance se Spartou v posledních letech povede zlomit a uspějí po dlouhé době také před svými fanoušky. Začíná se v 18 hodin.