"Pro nás to bylo bylo povinné vítězství. Víme, že Zlín svůj boj neuhrál, odešli mu hráči a hráli mladí kluci. Na druhou stranu je to bojovné mužstvo, nebudou to chtít zabalit a budou hrát až až do konce naplno, což se potvrdilo," uznal kouč Sparty Josef Jandač.

Na první gól se čekalo až do 24. minuty a hosty poslal do vedení Šmerha. Řepík pak skóroval na začátku té třetí, ve 43. minutě. Směřovalo to k hladké výhře, ale vzápětí vykřesal jiskřičku zlínské naděje snížením na rozdíl jednoho gólu Kubiš.

Pražané ale nechtěli drama připustit, třetí trefu obstaral ve 49. minutě Jandus. Na domácích bylo sympatické, že se nechtěli vzdát, bojovali až do konce a odměnou jim byl alespoň další gól, dvě minuty před koncem dal výsledku konečnou podobu Zabusovs.

"Soupeř bojoval, byl urputný a my jsme zaplať pánbůh si pomohli v přesilovkách, kde jsme proměnili dvě situace. Závěr se ještě zdramatizoval. Utkání nebylo příliš pohledné, bylo dost rozkouskované. Pro nás jsou důležité tři body," dodal Jandač.

Že se rozhodovalo v početních výhodách, uznal i zlínský kouč Luboš Jenáček: "Zápas se mi hodnotí dobře, protože podobně se prohrát může, navíc ve složení, ve kterém jsme byli. Byli jsme důstojným soupeřem, Sparta prokázala svou kvalitu v přesilovkách. Dala v nich dva góly a zápas rozhodla."

PSG Berani Zlín - HC Sparta Praha 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 47. Kubiš, 58. Zabusovs (Honejsek) - 24. Šmerha (Moravčík, Řepík), 44. Řepík (Forman, Dvořáček), 49. M. Jandus (Doležal). Rozhodčí: Hradil, Obadal – Lederer, Bohuněk. Vyloučení 7:3. Využití 0:2. Diváků: 2639.

Zlín: Huf – Novotný, Riedl, Talafa, Němec, Hamrlík, Suhrada, Kunst – Honejsek, Veselý, Zabusovs – Martinec, Hejcman, Köhler – Sedláček, Makarenko, Okál – Kubiš, Chludil, Fryšara.

Sparta: Hudáček – Němeček, Dvořák, Polášek, Jandus, Jurčina, Moravčík – Thorell, Horák, Šmerha – Buchtele, Chlapík, Doležal – Forman, Sobotka, Řepík – Prymula, Vitouch, Dvořáček.