„Blíží se konec sezony a zápasů, které skončí třeba 5:0, už moc nebude. Všichni se snaží doladit formu na play off a stále více a více se to bude podobat utkáním v play off. Budou o gól. I proto taková výhra těší více," řekl Cingel.

Více práce měl i brankář Hübl

Pardubičtí začali v O2 areně aktivně, režii zápasu však rychle převzala Sparta. A ve čtvrté minutě se domácí dostali i do vedení, když Vránovu přesnou přihrávku využil kapitán Hlinka. Více práce měl i poté brankář Hübl, jenž ale podruhé kapituloval až v 15. minutě.

Dynamo sice přežilo první oslabení, ve kterém dokonce i Nahodil zahrozil z brejku, devět sekund po návratu vyloučeného Sýkory tečoval Cingel střelu Kudrny a Sparta vedla 2:0.

Dynamo dokázalo využít početní výhodu

Při další početní výhodě minul v dobré pozici Pech, skóre se měnilo až ve 26. minutě a opět se o to postarala čtvrtá formace Pražanů. Uher dokázal svoji stabilitu u mantinelu a Cingelem opět chytře tečoval tentokrát Mikušovu střelu od modré čáry. Sparta následně hře dominovala, další gól ale nepřidala.

A Pardubice toho dokázaly využít. Ve 38. minutě byl vyloučen Švrček, následně jej s pětiminutovým trestem následoval Řepík a Dynamo dvojnásobnou početní výhodu bleskově využilo. Pöpperleho překonal pohotově dorážející Rolinek.

Z duelu se stalo větší drama

V pokračující výhodě pět na čtyři mohli Východočeši okamžitě přidat i další gól, obrana Sparty však kritickou situaci přestála. V oslabení poté mohl domácím získat klid Forman, osamocený před Hüblem však neuspěl.

I díky tomu se z duelu stalo větší drama. Při hře čtyři na čtyři totiž prostřelil Pöpperleho Hubáček a Dynamo se vrátilo do zápasu. Vyrovnat se ale hostům nepodařilo i proto, že další slibný pokus Hubáčka skončil těsně vedle.

Sparťané získali tři body

„Nejsem šutér, nejsem Teemu Selänne, i když ho mám rád. Většinou si najdu místo, které chci trefit, tady jsem střílel na vyrážečku. Gólman to chytil a propadlo mu to těsně vedle tyčky. Škoda, ale nechci říkal, že to byla smůla. Prostě jsem neproměnil," uvedl Petr Hubáček.

Sparťané po utkání přiznali, že si oddechli, že získali tři body. „Začali jsme dobře, ale ve třetí třetině Pardubice převzaly otěže a my jsme se strachovali. Bylo to ale kvůli naší hře, kterou jsme - nevím z jakého důvodu - změnili," prohlásil asistent trenéra Sparty Jiří Veber.

HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice 3:1 (2:0, 1:1) po druhé třetiněBranky a nahrávky: 4. J. Hlinka (P. Vrána, Klimek), 15. Cingel (A. Kudrna, Uher), 26. Cingel (A. Kudrna, J. Mikuš) - 38. Rolinek (Redenbach). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Flegl, Polonyi.

Sestavy:
Sparta: Pöpperle - Eminger, J. Mikuš, Švrček, Gernát, Piskáček, Barinka, Kalina - Klimek, P. Vrána, J. Hlinka - Netík, Ihnacak, Forman - Řepík, Pech, Kumstát - A. Kudrna, Cingel, Uher. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.

Pardubice: J. Hübl - Ščotka, Schaus, Nedbal, Čáslava, Leduc, L. Havlík, Zajíc - P. Sýkora, Redenbach, Rolinek - M. Beran, D. Tomášek, Hubáček - Bárta, Nahodil, Starý - Mallet, T. Kaut, Klimenta. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Hlasy trenérů po zápase 41. kola hokejové extraligy HC Sparta Praha - HC Dynamo Pardubice:
Jiří Veber (Sparta): „Vstup do utkání jsme měli dobrý a dostali jsme se i do vedení 2:0. Měli jsme i další šance, které jsme ale nevyužili a Pardubicím narostla křídla poté, co daly při hře pět na tři gól. Ve třetí třetině převzaly otěže a my jsme se strachovali. Bylo to ale kvůli naší hře, kterou jsme - nevím z jakého důvodu - změnili. Zaplaťpánbůh, že jsme získali tři body."

Miloš Holaň (Pardubice): „Začali jsme velice špatně, Sparta půlku zápasu dominovala a byla jasně lepší. Nevím, jestli to bylo nějakým blokem v hlavách. Pak jsme si ale dokázali, že můžeme hrát s každým, když tomu hráči věří a jdou tomu naproti. Mohli jsme být rádi, že to bylo jen 2:0 (po první třetině), začali jsme hrát až od našeho prvního gólu. Škoda, že jsme v pětiminutové přesilovce nepřidali další. Za začátek jsme si nezasloužili v Praze bodovat, ale za závěr jsme si možná bod zasloužili. To jsou ale jen kdyby a naše přání. My musíme pokračovat dál v práci a neplácat se po zádech za to, že jsme odehráli dobře jednu třetinu. Čeká nás hodně práce, ale jsme na ni připraveni."