Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Sparta oživila naději na play off, Slavia padla na penalty

Praha - Hokejisté Sparty porazili v 41. kole extraligy Kladno. Slavia poprvé v sezoně prohrála po samostatných nájezdech.

16.1.2011

Hokejisté Sparty bojují o puk s hráči Kladna.Foto: Deník/Josef Procházka

Hokejisté Slavie poprvé v sezoně prohráli samostatné nájezdy a nestačili tak ve 41. kole extraligy na Zlín. Berani vyhráli po výsledku 4:3 i druhý zápas v O2 areně, Pražany porazili potřetí za sebou a ve vyrovnané tabulce je udrželi za sebou. Duel rozhodl Petr Holík. Slavia prohrála druhý z posledních jedenácti domácích zápasů.

Tři výhry ve čtyřech posledních zápasech, odskočení Boleslavi o třináct bodů, herní pohoda. To vše přilákalo na nedělní utkání extraligových hokejistů Kladna se Spartou rekordní počet diváků v této sezoně. Ti ale odešli z hlediště hodně zklamaní, Pražané vyučovali už od první třetiny a oživili svou matnou naději na postup do play-off.

Slavia - Zlín 3:4 po sam. nájezdech (1:2, 0:1, 2:0 - 0:0)

V brance hostů se poprvé po více než měsíci objevil Sedláček, který dostal přednost před konkurentem Dubou, jenž v předešlých dvou zápasech inkasoval deset branek. Dubovi do branky nepomohl ani fakt, že v předešlém vzájemném zápase v Praze udržel čisté konto.

Jako první inkasoval jeho protějšek Kopřiva, kterého v 11. minutě překonal Důras. Zlínští tak gólově zakončili závar v obranném pásmu Slavie. Berani se v první třetině prosadili ještě jednou.

První Leškova formace si vynutila faul, v následujících dvou minutách dostala bránící čtveřici pod tlak a nakonec se dočkala i gólu. Hamrlíkovo nahození tečoval mimo dosah Kopřivy kapitán Balaštík dvě sekundy po návratu vyloučeného Poletína na led.

O minutu později vypracoval šanci na snížení Vondrka pro Sklenáře, který ale nezakončil přesně. V pokračující akci se tak prosadil sám nejproduktivněší hráč Slavie Vondrka. Pražané přidali, zvýšili důraz a snažili se vyrovnat. Nejblíže druhému gólu byli při přesilové hře ve 32. minutě. Svobodovu střelu ale Sedláček vyrazil a Kadlecova dorážka prošla brankovištěm.

Následně se ke svému náporu nadechli i hosté a byli úspěšnější. Ve 35. minutě překonal Kopřivu se štěstím Ondráček, jenž vystřelil z roku za brankou a brankář Slavie si puk sám srazil do branky. Člen čtvrté formace hostů se tak v O2 areně prosadil podobně jako v předešlém duelu zkušenější Leška.

Hned od začátku třetí třetiny si ale Slavia vytvořila tlak a poměrně rychle i snížila. Ve 43. minutě se prosadil Krenželok a Pražané se dále tlačili za vyrovnáním. Sedláček však dlouho držel šance svého celku na výhru a připsal si řadu výborných zákroků. Zuby si na něm vylámali i Micka a Kadlec v největších příležitostech.

Nakonec se však domácí vyrovnání dočkali. Při power play překonal Sedláčka Svoboda a vyrovnal se v tabulce klubových střelců s třinácti zásahy nejlepšímu Vondrkovi. O vítězi zápasu tak nakonec rozhodly samostatné nájezdy.

Slavia v sezoně sice vyhrála všech jejich pět duelů, které se v penaltách rozhodovalo, ale dnes poprvé odešla z ledu jako poražený tým. Kopřivu překonali Hamrlík a Holík, Sedláčka jen Svoboda.(ČTK)

Branky a nahrávky: 17. Vondrka (Krenželok, Sklenář), 43. Krenželok (Třetina), 60. T. Svoboda (Krenželok, Kadlec) - 11. Důras (Balán), 16. Balaštík (Hamrlík, Leška), 35. Ondráček (Míka), rozhodující sam. nájezd Holík. Rozhodčí: Šindler, Massy (Švýc.) - Kostka, Bláha. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 3965.

Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Roth, Kolařík, Kuboš, Vašíček, Barák - T. Svoboda, P. Jelínek, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Micka, Třetina, Doležal - Pospíšil, Benda, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Míka, Galvas, Grof, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Rachůnek, Balán, Důras - Kubiš, T. Sýkora, Sivák - Holík, Roman Vlach, Ondráček. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.

Kladno - Sparta 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)

Ráz utkání udala druhá polovina první třetiny, když hosté udělali třikrát bum, bum, bum a vedli o tři branky.

Zatímco v první desetiminutovce Sparta čekala na svojí polovině a celkem s přehledem uhájila čisté konto i při dvou oslabeních, v té druhé naplno demonstrovala svou sílu. Nejvíce pak duo Ton – Broš. Exkladeňák nejprve předvedl nádhernou prohazovačku a pak ještě posunul lépe postavenému Brošovi, který po dvou minutách svoje přesné zakončení zopakoval – opět po akci Tona mířil pod Falterovu rukavici. Zklamaný kladenský gólman posléze nestačil ani na bombu Bartánuse, by´t mířila skoro doprostřed brány a svůj úřad předal mladšímu kolegovi Cikánkovi.

Ve druhé části pokračoval kladenský zmar v obraně, ale Bartánus už tak přesný nebyl a ve dvou sólech nechal vyniknout Cikánka.

Drama přivodil teprve Bělohlav. Nejprve dokončil gólovou dorážkou akci Látala s Eberlem a dal Středočechům naději, aby následně vyhořel při dvojnásobné přesilovce svého celku. Rána z první mu vůbec nesedla, Ton mu ujel, vyměnil si puk s Brošem a nejhezčí moment utkání byl na světě.

Jenže Vagnerplast nabídl v pokračující přesilovce také parádu. Kalla uviděl Kameše na brankovišti a opět vykřesal Kladnu naději.

Jenže v poslední třetině už domácí hráči obranu Sparty v čele z bezchybným Pöpperlem nenachytali. Nejblíž snížení byl po závaru Toman, jenže mířil do gólmana, Patera poté musel zpracovávat vysoký kotouč a hosté ho stihli zablokovat. Když se bekhendem v těžké pozici neprosadil ani L. Procházka a v poslední minutě minul odkrytou klec Bílek, skóre už zůstalo 2:4.

Branky a nahrávky: 32. Bělohlav (Eberle), 40. Kameš (Kalla, Bílek) - 14. Broš (Ton, Philipp), 16. Broš (Ton, Jan Hanzlík), 18. Bartánus (Jan Hanzlík), 38. Ton (Broš). Rozhodčí: Minář, Trombík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3822.

Kladno: Falter (18. Cikánek) - D. Růžička, Drtina, L. Procházka, Toman, Kameš, Mrázek, Šmach - Bicek, Patera, Kuchler - S. Treille, Kalla, Bílek - Látal, Bělohlav, Eberle - Valský, Stieler, Kotrla. Trenéři: Tatíček a Kopecký.
Sparta: Pöpperle - Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, Gulaši, O'Brien, Husák - Ton, Broš, Hromas - Kratěna, Výborný, Bartánus - Smoleňák, Luňák, Koreis - Žalčik, Kafka, Karpov. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

16.1.2011
Celkem na úseku dálnice D6 bouralo 42 aut.
41

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 u Prahy

Deskové hry si můžete v Tyršově domě zahrát až do neděle.
15

Největší festival deskových her zavítal do Tyršova domu. Koná se už po sedmnácté

Kellnerova nadace odmítá Babišova slova, že nejde o charitu

Rodinná nadace nejbohatšího Čecha Petra Kellnera a jeho manželky Renáty se ohradila proti slovům dalšího miliardáře a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše v časopisu Forbes, že Kellner si udělal školu, ze které pro sebe čerpá dobré absolventy. Babiš magazínu řekl, že takovou činnost nepokládá za charitu.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.