Sparta vzdává hold již popatnácté, tentokrát především záchranářům a operátorům tísňové linky, před zaplněnými tribunami proto nastoupila ve speciálních dresech.

V první třetině byla také výrazně aktivnější a v končící páté minutě si vynutila Knotův faul. Lajunen sice v přesilovce ještě promáchl, ale pak zakončil rychlou souhru Řepík a z prakticky nulového úhlu překonal Hrenáka. Sám mohl náskok zvýraznit, ale v dalším minisouboji měl navrch naopak slovenský gólman.

Chance liga, 44. kolo: HC Baník Sokolov - HC Slavia Praha.
OBRAZEM: Slavia vstala v Sokolově z popela a po velkém obratu urvala výhru

Na začátku 29. minuty se proti pravidlům provinil Hawryluk. Horák a Lajunen sice jeho trest nezkrátili, ale jen devět sekund poté, co už byli Bílí Tygři v plném počtu, skvěle tečoval Krejčíkovu nabídku Ondřej Najman a Hrenák neměl nejmenší šanci zasáhnout. Prvním vyloučeným sparťanem byl ve 37. minutě Mozík, v oslabení vytáhl fantastický zákrok proti Hawrylukovi strážce domácího brankoviště Kovář.

Do třetí části vlétli Severočeši s velkou chutí a jejich odhodlání s nepříznivě se vyvíjejícím duelem ještě něco udělat výrazně posílil hned po 26 sekundách výstavní ranou na bližší tyčku Filippi. Ve 44. minutě navíc fauloval Mozík a hosté hráli přesilovku, místo vyrovnání však málem potřetí inkasovali: po skvělé práci Davida Vitoucha zakončoval v obrovské šanci Forman, jenže Hrenák ho fantasticky vychytal.

Zack Kassian, nová posila hokejové Sparty.
Přestupová bomba! Do Sparty přichází Zack Kassian, parťák a ochránce McDavida

Liberci se sice nepovedla početní výhoda, ale záhy po jejím skončení byl další trefě hodně blízko. McCoshen však napálil povedenou střelou jen brankovou konstrukci. V 53. minutě neuspěli ve velkých šancích Hawryluk a hned po něm Adam Najman. V závěru sáhli Liberečtí ke dlouhé hře bez gólmana a do prázdné branky pojistili triumf Sparty Moravčík a faulovaný Kousal.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 7. Řepík (R. Horák, Chlapík), 31. O. Najman (Krejčík, Buchtele), 59. Moravčík (J. Lajunen), 60. P. Kousal (Němeček) - 41. Filippi (Faško-Rudáš, Melancon). Rozhodčí: Jeřábek, Hribik - Hynek, Zíka. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 15.702.

Sparta: Jakub Kovář - Mozík, Kempný, Moravčík, Krejčík, Irving, Němeček, Mikliš - Řepík, J. Lajunen, M. Forman - Chlapík, R. Horák, Buchtele - P. Kousal, O. Najman, Konečný - Mužík, D. Vitouch, Ton. Trenér: Gross.

Liberec: Hrenák - McCoshen, Knot, Melancon, M. Ivan, Budík, Aubrecht, T. Galvas - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - J. Pérez, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.