Vstup do zápasu měla Sparta ideální. Úvodní ofenzivní akce, tlak do brány a po čtyřiatřiceti vteřinách mohli domácí fanoušci slavit. Důrazný v zakončení byl Adam Polášek.

„První střídání bylo super, ale to bylo asi všechno z první třetiny. Najednou jsme chtěli až moc a dělali pitomosti. Zaslouženě jsme ji prohráli,“ uvedl útočník Miroslav Forman. První gól opravdu pomohl spíše hostům, kteří do přestávky dostali za Matěje Machovského puk hned třikrát.

„Vždy je hezké, když skórujete v prvním střídání, ale mělo to na nás negativní efekt. Kluci si pak řekli, že Litvínovu ukážou. Jenomže kdykoli se chceme předvést, tak se to proti nám obrátí,“ okomentoval počínání svého týmu Krupp.

Bouřka v kabině

V kabině došlo na menší bouřku a ve druhé části to byla rázem jiná Sparta. Poctivá vzadu, nebezpečná vepředu. A ve 35. minutě už bylo srovnáno. Prosadil se Forman a Pech. Domácí mohli skóre dokonce otočit, jenže další šance už nevyužili.

Místo, aby tlak po druhé pauze pokračoval, zaskočil Spartu rychlý zásah Litvínova. Hübl poslal své mužstvo zpět do vedení.

Kruppovi svěřenci byli rázem v křeči a hosté úspěšně odráželi všechny útoky. Až se po pěkném průniku prosadil Andrej Kudrna. „Když jsme trochu uvadali, tak předvedl parádní akci. Byl to nejdůležitější gól. Klobouk dolů, jak to provedl,“ pochválil parťáka Forman.

Právě on svou druhou trefou v zápase zařídil v prodloužení důležitý bod navíc. „Nejsem úplně střelec, takže mě to samozřejmě těší,“ radoval se.

Po slabém startu nyní Spartu opět může trochu více těšit pohled na tabulku hokejové extraligy, v níž poskočila na čtvrté místo. „Za poslední rok jsem ji moc nesledoval, ale teď by to mohlo být dobré, tak se asi kouknu,“ dodal s úsměvem Forman.