Plný dům hnal sparťany na zteč, proti lídrovi se však opět projevila slabina posledních zápasů přesilové hry. Pražané jsou sice nadále v této kategorii mezi nejlepšími týmy v lize, v posledních zápasech však v početních výhodách nepřichází kýžená produktivita, což rozhodlo i tentokrát.

Zvládli to výborně 

Druhou třetinu totiž odstartovala téměř minutu a půl dlouhá přesilovka pěti proti třem. Domácí mohli navýšit svůj náskok, který zařídil na konci první části Pech. Výsledkem však byla jediná bídná střela. „Měli jsme přesilovku využít, ale sehráli jsme ji špatně,“ nelíbilo se trenérovi Radimu Rulíkovi.

Západočeši získali dvojnásobnou výhodu o pár chvil později a rozdíl byl znatelný. Rychlý ťukes zakončoval z mezikruží Mertl. V pokračující klasické výhodě otočil skóre Kracík. „Je vidět, že jsou v laufu. Zvládli to výborně. Ukázal se kontrast mezi oběma týmy,“ hodnotil útočník Miroslav Forman, který zařídil vyrovnání krásnou individuální akcí a přihrávkou před prázdnou branku pro Lukáše Klimka.

„Hezká akce, ale nic z toho. Potřebujeme body. O šesté místo bojuje hodně vlčáků a my se o něj taky chceme poprat,“ prohlásil forvard Sparty. Pražany čekají do olympijské pauzy ještě tři střetnutí, hned zítra nastoupí v třaskavé bitvě na domácím ledě proti Kometě. „Teď se to láme. Každý bod je zlatý,“ dodal Forman.

Nejnovější posila MICHAL ŘEPÍK (29) absolvoval obnovenou premiéru ve sparťanském dresu: Zápasový rytmus je lepší než tréninky
Jeho Slovanu se v KHL nedařilo a končit sezonu v únoru se Michalu Řepíkovi nechtělo. Bylo tak jen otázkou času, kdy reprezentační útočník zamíří opět na Spartu. Pražský celek dotáhl jeho příchod v pátek, včera už zkušený forvard nastoupil proti Plzni.

Jak hodnotíte první zápas po návratu?
Plzeň hrála dobře, ale bylo to vyrovnané utkání. Pokazili jsme si ho dvojnásobnou přesilovkou, kterou jsme neproměnili. Soupeř tu svou využil a ještě nám odskočil. Tam se zápas lámal.

Bylo znát, že přijel nejlepší tým soutěže?
Moc jsem nevěděl, co očekávat, ale je vidět, že hrají v pohodě. Rychlý nátlakový hokej. My jsme ale nebyli o tolik horší.

Se souhrou ve formaci jste byl spokojený?
Něco jsme si vytvořili, ale nebylo to úplně fantastické. Snad se budeme ještě zlepšovat. Hráli jsme s těžkým soupeřem, nic jiného nás ale nečeká ani dál. Musíme se zvednout.

Jste rád, že můžete pokračovat a nekončíte sezonu v únoru?
Rozhodně. V KHL už jsou jen dvě utkání po pauze. Zápasový rytmus je lepší než tréninky, jsem za takovou možnost rád.

K reprezentaci se připojíte později, než bylo v plánu. Nevidíte v tom problém?
Připojím se až někdy pátého, ale nevidím v tom problém. Naopak mi vyhovuje, když můžu hrát dál. Budeme mít dost času secvičit vše, co po nás trenéři budou chtít.