Na nevlídný extraligový sever jezdí hokejisté Sparty poslední dobou docela rádi. V Litvínově totiž prohráli naposledy na podzim 2017, od té doby si na Zimním stadionu Ivana Hlinky připsali sedm vítězství v řadě. Naposledy tam uspěli včera, zisk tří bodů se ale nerodil snadno. Verva byla favoritovi přinejmenším vyrovnaným soupeřem.

„Jsme spokojeni s vítězstvím, s výkonem ne,“ lakonicky konstatoval sparťanský trenér Josef Jandač. Jeho svěřenci se po výsledku 5:3 vrátili na úspěšnou vlnu, kterou v úterý narušila porážka po prodloužení v Brně. V čele tabulky mají Pražané čtyřbodový náskok na Třinec a Mladou Boleslav (ale také víc odehraných zápasů).

Litvínovu chyběl důraz v zakončení

„Měli jsme dobré momenty, třeba využitou přesilovku, ale jinak jsme nehráli moc dobře,“ nebyl spokojený Jandač. Naopak jeho protějšek Vladimír Orságh výkon svých hráčů chválil. „Neodehráli jsme špatný zápas, jen nám chyběl větší důraz v zakončení,“ hodnotil litvínovský kouč.

Domácí otevřeli skóre ve 12. minutě díky Viktoru Hüblovi, ale Sparta ještě před první přestávkou skóre otočila. Nejdřív si při početní výhodě věděl rady Robert Říčka a po něm se trefil i David Tomášek. Zkraje druhé třetiny pak přidal třetí gól Pražanů po přečíslení Matúš Súkeľ.

V hlavní roli Machovský

Verva ovšem neházela flintu do žita a rušný duel pokračoval jako na houpačce. Richard Jarůšek hned v 24. minutě snížil, o čtyři minuty později zvýšil na 4:2 pro hosty odrazem od brusle Michal Řepík (osmnáctou trefou v sezoně se osamostatnil na druhé příčce tabulky kanonýrů) a před koncem druhého dějství se pro změnu radoval litvínovský Jan Ščotka.

„Některé situace jsme řešili špatně. Hřiště je tady širší a my někdy míváme problém s přechodem z užších kluzišť. Bylo tam dost chyb v rozehrávce,“ chmuřil se Jandač.

Ve třetí třetině byl v hlavní roli sparťanský gólman Matěj Machovský. Ten čelil nestále sílícímu tlaku domácích, žádný puk už ale za svá záda nepustil. V závěru pak potvrdil vydřený úspěch Pražanů trefou do prázdné branky Andrej Kudrna.

Další náročný mač čeká na Spartu v neděli v Třinci.