Finský soupeř dělal Spartě v úvodu zápasu potíže svým bruslením, ale do vedení šli přece jen domácí. Řepík se řítil v přesilové hře na branku, ale puk ještě zadovkou přenechal Sukelovi, který mířil přesně.

Během pěti minut Sparta přidala další dvě trefy. Nejprve se z trestného střílení chladnokrevně prosadil Pech. Poté využil další parádní zadovku, tentokrát od Smejkala, ke svému druhému gólu Sukel.

"Je to zatím jen příprava, ale každý gól potěší. Zvlášť v novém působišti je to fajn pro sebevědomí," pochvaloval si slovenský střelec.  A před první přestávkou se nakonec dočkali i hosté. Prosadil se obránce Manninen.

Výborné zákroky gólmanů

Ve druhé třetině se čekalo na branku marně. Na obou stranách se činili především gólmani. Sedláček i Haukeland předvedli několik výborných zákroků. Kookoo se ve třetí části nadechlo k náporu a zaměstnávalo Sedláčka. Domácí brankář však svůj tým nadále držel a naopak opět udeřili jeho parťáci. Hostující obrana zapomněla na Smejkala, jenž svůj únik zakončil úspěšně. 

Netrvalo to dlouho a bylo ještě veseleji. Říčka se rozjel na levém křídle a vyslal nechytatelný projektil. Holešovickou halou se tak i ve třetím přípravném zápase rozlehála oblíbená píseň Pátá. 

"Dobře nás prověřili. Napadali, výborně bruslili. My jsme ale dokázali proměnit šance," zhodnotil Sukel utkání, ve kterém Sparta zvítězila 5:1.