Sparta se znovu protrápila k porážce. Tentokrát si z Prahy veze snadnou výhru 4:0 Zlín. A chodbami Tesla Areny se šušká, že tým čeká velké zemětřesení.

Sparta - Zlín 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Sparta sice začala náporem, ale ten byl bezzubý. V nadějných situacích nestihl zakončit Philipp a po Treilleho akci odvrátili Zlínští před odkrytou brankou včas puk před Tonem. Na druhé straně zahrozila Leškova formace.

Větší šance ale měli Pražané. Nejdříve neuspěl proti Dubovi Hromas a pak při vyloučení Gulašiho trefil v oslabení Ton pravou tyč.

Střelecky aktivnější začali být i hosté a v 15. minutě získali vedení hned po devíti vteřinách Bartánusova trestu, kdy skončila na Pöpperlem Grofova tečovaná střela od modré čáry. Pražané se neprosadili na přelomu úvodní a druhé třetiny při Rachůnkově trestu, když nedotlačil puk za Dubu Gulaši.

Pražané se nemohli dlouho prosadit přes pozornou zlínskou obranu, a když se dostal ve 27. minutě Philipp do velké šance, podržel Berany Duba. Ve 28. minutě už hosté vedli o dvě branky. Řezníčkova střela se odrazila od zadního mantinelu před Pöpperleho a u pravé tyče stojící Balán důrazně dotlačil kotouč do sparťanské branky.

Na druhou polovinu druhé části opustil své stále místo na jižní tribuně sparťanský kotel na protest proti současným výsledků, ale v závěrečném dějství opět svůj klub podporoval. Sparta se ve zbytku druhé části neprosadila ani ve dvou přesilovkách, když při té druhé zmařil příležitost Treilleho Duba.

Zmar Sparty pokračoval i v poslední dvacetiminutovce. Marně dobývala zlínskou branku a definitivně jí vzal naděje na příznivější výsledek ve 47. minutě Čech, který z levého kruhu překonal potřetí Pöpperleho. Vzápětí ještě minul v další šanci hostů Köhler a na druhé straně neuspěl kapitán Výborný. V 49. minutě zůstal před Pöpperlem osamocený Důras a zvýšil na 4:0.

Z tribun Tesla Aréně, kam zavítalo 3150 celkem diváků, se ozýval pískot, který se ještě zvýraznil, když se Sparta neprosadila ani v 99 vteřin trvající přesilovce pěti proti třem. V 53. minutě už Ton poslal puk do branky, ale bylo to už po přerušení hry. Pražané se snažili alespoň čestným úspěchem najít náznak cesty z krize, ale Duba všechny jejich možnosti zmařil. ČTK

Branky a nahrávky:
15. Grof (Balaštík), 28. Balán (Řezníček), 47. F. Čech (Řezníček), 49. Důras (Galvas, I. Rachůnek). Rozhodčí: Souček, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 3150.

Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Macholda, O'Brien, Salcido, Zacpálek - Ton, D. Výborný, Y. Treille - Bartánus, Broš, Hromas - Kůrka, Koreis, Kafka - Smoleňák, Karpov, Pacovský. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.
Zlín: Duba - Grof, Linhart, Švrček, Galvas, Bořuta, Řezníček, Lučka, Míka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš. Trenéři: Venera a Rostislav Vlach.