Pětatřicetiletý mistr světa z Německa z roku 2010 cítil, že v týmu do sebe všechno zapadalo. Sparta ovšem podle něj narazila na stejně kvalitního soka. "Pro manažery a trenéry, kteří to skládají, je těžké dát všechno dohromady, aby to ladilo a každý zapadl v týmu do své role. Tady se to letos podařilo," uvedl Rolinek.

Podařilo? Částečně. "Byla to výborná série a i pro Třinec těžká, i když vyhráli 4:2. Jako oni musí pochválit nás, že to měli těžké, tak my chválíme je a gratulujeme jim k vítězství," prohlásil.

Rolinek se vrátil naplno do sestavy poté, co jej ve čtvrtém utkání doma zasáhl vysokou holí Milan Doudera. V sobotu hrál jen osm minut, při pondělní prohře 2:3 už byl na ledě osmnáct minut. "Nemá cenu se bavit o mém zdravotním stavu. Spíš strašně mrzí, že jsme to nedotáhli do sedmého zápasu," uvedl Rolinek.

Sparta doma dotáhla sérii na 2:2 na zápasy a zlomem byl sobotní pátý duel v Třinci, který Oceláři vyhráli po samostatných nájezdech. "My se za stavu 2:2 upínali k pátému zápasu, že v Třinci vyhrajeme a potom už to doklepneme. Ten zápas se nepovedl, ale nikdo neskládal zbraně a nikdo nebyl poražený," ubezpečil Rolinek.

Irglův příběh? Všichni mu to přejí

Vstup do pondělního zápasu Spartě nevyšel, prohrávala po první třetině 0:2, přesto pak v závěru sahala po vítězství. "Od druhé třetiny jsme hráli výborně, klobouk dolů, že to nikdo nebalil. Diváci nám taky pomohli, byla výborná atmosféra a podařilo se nám srovnat na 2:2. Člověk si myslel, že když to dotáhneme, tak zápas je náš, ale bohužel jako minule tak i dneska rozhodl Zbyněk Irgl," litoval Rolinek.

Přiznal, že parťákovi z reprezentace úspěšný návrat po operaci nádoru na ledvině každý přeje. "Má to samozřejmě takový příběh, kdy mu to všichni přejeme ze srdce. Prošel si nemocí a dokázal naskočit zpátky. Jako soupeř si říkáte, že to tam nemůžete pustit, ale samozřejmě mu to přejí všichni," řekl Rolinek.

Vyrovnanou bitvu rozhodly maličkosti a Irgl v obou zápasech po návratu vstřelil vítěznou branku.

Hradba těl se těžko prostřelovala

"Narazily na sebe opravdu výborné týmy. Dva zápasy byly o víc gólů, jinak se to rozhodlo v prodloužení nebo teď zas o jeden gól. Těžko se to říká, ale my jsme tu sérii odehráli dobře, ale bohužel jsme narazili na hodně silný a výborný tým. Když jsme si vytvořili nějakou šanci nebo střelu, tak ti jejich beci to společně s gólmanem výborně blokovali. Pro nás bylo strašně těžké prostřelit tu hradbu těl, aby šel puk vůbec na bránu," prohlásil Rolinek.

Po vyřazení zavládlo v kabině Sparty velké zklamání. "Samozřejmě nikdo nemá náladu, aby se s někým bavil. Každý je zklamaný a promítá si to v hlavě, co mohl pro tým udělat líp," dodal kapitán.

Čtěte také: Sparta končí, bránu finále otevřel Třinec. Hrdinou se znovu stal Irgl