Jako hráč získal Uwe Krupp Stanley Cup, dokonce v dresu Colorada vstřelil gól, kterým o triumfu v sezoně 1995/96 rozhodl. Za oceánem odehrál přes 800 zápasů a stal se německou legendou. Jako trenér přijal výzvu vést reprezentaci, kterou nakonec koučoval přes pět let. Nyní už se ale těší na ostré zápasy na lavičce pražského celku.

Jste před startem extraligy nervózní, nebo především natěšený?
Příprava byla dost dlouhá, kluci už mají dost trénování, testování a přátelských zápasů. Všichni už se těšíme na ligu.

S jakými cíli jdete do sezony?
V první řadě se chceme soustředit na dobrý start, ze kterého budeme moci vycházet. Sezona je dlouhá.

Jak jste zatím spokojený se svými svěřenci?
S kluky se výborně pracuje, dobře se trénují. Pracují tvrdě, zatím je to jen pozitivní zkušenost. I já sám jsem se od nich přiučil spoustu zajímavých věcí.

Dobré výkony podávala obrana. Věnujete jí víc času jako bývalý zadák?
Asi jsem trochu striktní, když obránci hrají příliš bezstarostně. Chci, aby předváděli dobrou práci před naším brankovištěm a celý tým předváděl dobrou defenzivu. Možná jí tedy podvědomě řeším více, ale samozřejmě je třeba, aby fungovala i ofenziva.

V přípravě jste odehráli výborné zápasy, debakl od vás utržil Davos a Mnichov. Z výsledků musíte mít radost…
Tato dvě utkání byla výjimečná. Cením si, že jsme podávali vyrovnané výkony. Pracovní morálka byla na výši a motivace kluků velká.

Stihl jste si udělat obrázek o českém hokeji?
Hodně rychle. Všechny zápasy se podobaly, byly hodně vyrovnané a očekávám, že tak bude vypadat i liga. V Česku není žádný dominantní tým.

Kde vidíte hlavní sílu vašeho mužstva?
Dobře bruslíme, hrajeme v rychlosti, ale nevidím nic, čím bychom se speciálně vyznačovali. Naše výkony budou stát na mixu dobré obrany a efektivní ofenzivy.

Do týmu přišlo několik borců ze Severní Ameriky. Dá se od Sparty očekávat tvrdá hra?
Určitě nebudeme vyznávat typický zámořský styl. Dobrá fyzická hra je součástí úspěchu, ale určitě nebude tvrdost nějaká specifická součást našeho projevu.

Kdo by měl být hlavní lídr týmu?
V dobrém celku je vůdcovství rozděleno mezi několik hráčů, nejde se spoléhat jen na jednoho, na kterého by byla zaměřena hlavní pozornost. Máme čtyři nebo pět kluků, kteří mají spoustu zkušeností. Berou tuto roli vážně a jsou připraveni nést tu pochodeň.

Užíváte si život v české metropoli?
Je to super. Praha je jedno z nejhezčích míst, která jsem navštívil. Mám tu rodinu, děti chodí do školy, všichni jsou šťastní.

Jak jste na tom s češtinou? Nějaké pokroky?
Upřímně jsem ze sebe trochu zklamaný. Hodně času jsme strávili nad hokejem. Hlavní pro nás bylo připravit tým na sezonu a na studium češtiny nebylo moc času. Každý den se ale přiučím něco nového. Můj učitel však ze mě moc radost nemá, protože s ním nejsem v dostatečném kontaktu.

Někteří hráči naopak příliš neovládají angličtinu. Byla komunikace problémem?
Byla to jedna z výzev, ale všichni mluví alespoň trochu a vše je tedy v pohodě. Žádné trable nenastaly.