Slávisté ztratili s Litoměřicemi nadějně rozjetý hokejový zápas. Zase

Praha - Být fanouškem Slavie bylo v posledních letech vždy pořádně adrenalinovou záležitostí. Fotbalová část „sešívaných" vyhlíží lepší časy, pořádné cloumání s nervy svých příznivců teď má „na starosti" převážně hokejová Slavia. Ta v pondělí doma v Edenu porazila Litoměřice 5:4 po nájezdech.

8.2.2016

Titulek je poněkud zavádějící, protože nadějně rozjetý zápas měli nejprve hosté ze severu Čech. Ti totiž na začátku druhé třetiny vedli už 2:0, ale pak přišel slávistický uragán a po gólech Mikulíka, Vase, Markoviče a Bahenského to bylo během devíti minut 4:2 pro domácí!

Dvoubrankové vedení ale u slávistů zdaleka nic neznamená, jak jsme se v minulých kolech přesvědčili. Místo poklidného dohrání zápasu se hosté snížením na rozdíl jediného gólu dostali zpět do hry a pět minut před koncem normální hrací doby se dočkali i vyrovnání.

Pětiminutové prodloužení nic nepřineslo a tak o bonusovém bodu rozhodovaly nájezdy. V nich si připsal vítěznou trefu domácí Robinson a druhý bod tak zůstal v Edenu. Počtvrté v sezoně dokázali „sešívaní" soupeře z Litoměřic porazit, tentokrát ale jeden bod ztratili.

Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Měla to být výhra za tři body, což se nepovedlo, i tak ale chceme kluky za předvedenou hru pochválit. Bylo tam určité zlepšení v porovnání se zápasy, které jsme v posledních kolech prohráli. Pro jeden bod navíc nám chybělo trošku sportovního štěstí, ale to si musíme k sobě tvrdou prací přiklonit. Věděli jsme, v jakých patrech tabulky se Litoměřice nacházejí, ale určitě nemůže být řeč o podcenění - ke každému soupeři se snažíme stavět s pokorou."

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): „Myslím si, že jsme do stavu 0:2 hráli to, co jsme chtěli. Bohužel první obdržený gól nás úplně vyhodil z tempa. Byli jsme oproti Slavii dost slabí v předbrankovém prostoru, odkud jsme dostali všechny čtyři góly. Ceníme si ale toho, že jsme nesložili zbraně a dovedli zápas až do nájezdů. Nakonec jsme byli krůček od vítězství a jeden bod je pro nás ztráta. Jsme za něj samozřejmě rádi vzhledem k průběhu zápasu, ale tabulka kolem desátého místa je tak našlapaná, že teď musíme prostě vyhrávat."

HC Slavia Praha - HC Stadion Litoměřice 5:4 sn

Branky a nahrávky: 24. Mikulík (Krstev, Tuominen), 25. Vas (M. Hruška, Markovič), 29. Markovič (Robinson, M. Hruška), 33. Bahenský (M. Hruška, Kašpařík), rozh. nájezd Robinson - 2. Kopta (Šulc, Nedvídek), 23. Přeučil (Doležal, Bílek), 44. Horna (Švagrovský, Kalla), 55. Švagrovský (Toman, Kalla). Rozhodčí: Zubzanda - Rozlílek, Šmika. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:2. Diváci: 882. Třetiny: 0:1, 4:1, 0:2 - 0:0.

HC Slavia Praha: Hylák - Krstev, Přindiš, M. Hruška, Pavlin, Kolařík, Růžička, Hraško - Mikulík, Tuominen, D. Hruška - Robinson, Vas, Markovič - Bahenský, Kašpařík, Ondráček - Tejral, Šafránek, Čermák - Andres.

Autor: Michal Káva, Redakce

8.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

22

Úřad pro kyberbezpečí: Vypátrat původ útoku na ČSÚ bude obtížné

Představitelé SPD a zástupci hnutí ANO jednali 23. října v Praze o možné povolební spolupráci. Na snímku šéf SPD Tomio Okamura (vpravo) a místopředseda hnutí Radim Fiala přicházejí na schůzku do Poslanecké sněmovny.
9

Okamura jedná s ANO: Chceme prosadit náš politický program

Předsedou poslaneckého klubu STAN byl jmenován Farský

Už v neděli ustavili klub sněmovní nováčci Piráti. Dnes je následovalo hnutí Starostové a nezávislí (STAN), za předsedu byl zvolen lídr voleb Jan Farský. Místopředsedy se stali Vít Rakušan a Věra Kovářová.

Babiš pokračuje v povolebních jednáních, sejde se se Zemanem

Vítěze sněmovních voleb, předsedu hnutí ANO Andreje Babiše dnes přijme prezident Miloš Zeman. Babiš bude také pokračovat v povolebních vyjednáváních se zástupci dalších stran nové Sněmovny. Zahájil je v neděli schůzkami s KSČM, STAN a ČSSD.

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledkem voleb

Mezi Čechy mírně převažuje nespokojenost s výsledky voleb, ukázal průzkum společnosti Median. Podle průzkumu většina lidí nemá obavy o budoucnost demokracie v zemi, dotázaným by ale vadilo, kdyby vládu měl vést trestně stíhaný člověk.

Babiš přemlouval STAN ke spolupráci. Podle Gazdíka ale marně

Šéf vítěze voleb hnutí ANO Andrej Babiš přemlouval hnutí Starostové a nezávislí (STAN) ke koaliční spolupráci, ale marně, řekl novinářům po dnešní zhruba hodinové schůzce s Babišem předseda Starostů Petr Gazdík.