„Po úspěších v přípravě jsme si začátek ostré sezony představovali trochu jinak. Mrzí nás hlavně ztráty v domácích zápasech,“ říká trenér Milan Razým.

Bezzubý útok

Jeho svěřenci se spoléhají spíše na dobrou obranu, protože gólů moc nedávají a průměr branek na zápas mají jen o něco málo lepší než jejich kolegové v kopačkách. Nikdo ze čtrnáctičlenné tabulky druhé nejvyšší soutěže nedal méně gólů, než právě slávisté. Je tedy zřejmé, kde je největší problém. „Doma s Prostějovem a s Frýdkem-Místkem jsme nedali ani gól. To s kluky dost zamávalo a sebevědomí šlo hodně dolů,“ přiznává trenér.

Body se střádají

I když moc gólů momentálně slávisté nestřílejí, tak alespoň začali pravidelně bodovat a aktuálně se mohou chlubit třemi výhrami z posledních čtyř kol. Mezi nimi září zejména ta nad Českými Budějovicemi. „Byl to náš doposud nejlepší zápas v sezoně. Přijel kvalitní soupeř, dorazilo hodně lidí a klukům se i díky tomu hrálo líp,“ přiznává Razým.

V tomto duelu se poprvé ukázala staronová posila z Havlíčkova Brodu Lukáš Endál, který se na výhře 2:0 podílel dvěma asistencemi. „Zranil se nám Doležal z prvního útoku a jakmile jsme se dozvěděli o možnosti přivést Lukáše, neváhali jsme. Bude u nás hrát v zápasech, které se nebudou krýt s těmi brodskými,“ říká Razým, jenž zároveň zastává i funkci neoficiálního sportovního manažera Slavie.

Ve středu čeká na hokejisty v červenobílých dresech papírově nejslabší soupeř. Do Edenu přijede beznadějně poslední Kadaň, která v šestnácti utkáních dokázala nasbírat pouhých šest bodů. Ale znáte to, jak takové zápasy proti outsiderům často dopadají…„Musíme více vyhrávat. Kluci si musí uvědomit, že bez stoprocentního nasazení a bojovnosti se nedá porazit nikdo,“ má jasno trenér Slavie.