Markovič sice dokázal snížit, ale to bylo ze strany Slavie vše, výsledku dali Jihočeši definitivní podobu ve 32. minutě. Následujících 28 minut už se gólově neprosadil nikdo.

„Náš výkon nebyl dobrý, hráli jsme mdle a to proti Budějovicím nestačí. Můžeme jen soupeři pogratulovat k vítězství," kroutil po zápase hlavou asistent slávistického trenéra Hynka Pavel Razým.

Zato na domácí straně byla pochopitelně obrovská radost a ovace téměř vyprodané arény.

„My jsme spokojeni s výkonem, dokázali jsme soupeře celý zápas přehrávat. Mrzí mě jen neproměněná přesilovka pět na tři," usmíval se budějovický kouč Radek Bělohlav.

Pokusit se o reparát slávisté mohou už v sobotu, kdy do Edenu zavítá severočeský soupeř z Kadaně.

4. kolo první hokejové ligy

České Budějovice - Slavia Praha 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Branky: 12. Nouza (Bohunický, Vráblík), 25. Žovinec (Bohunický, Kuchejda), 29. Pajič (Žálčík, Rob), 32. Kuchejda (J. Straka) 31. Markovič (Robinson, Vas). Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Malý. Vyloučení: 3:9. Využití: 1:0. Diváci: 6224.

Slavia: Hylák - M. Hruška, Pavlín, Hraško, Punčochář, Kolařík, Knot, Adam, A. Růžička - Robinson, Vas, Markovič - Micka, Kašpařík, Jiránek - Andres, Jurík, Čermák - T. Doležal, Tomek, Veselý.

Další zápasy: Most - Kladno 4:5 (1:1, 1:4, 2:0), Třebíč - Benátky nad Jizerou 2:1 (1:1, 0:0, 1:0), Jihlava - Přerov 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0), Havířov - Šumperk 1:5 (0:3, 1:0, 0:2), Kadaň - Prostějov 7:2 (0:1, 4:1, 3:0), Litoměřice - Ústí nad Labem 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 3:2 - 0:0).