"Byla to dlouhá a složitá jednání, ale jsem rád, že se nám je podařilo dotáhnout do úspěšného konce," řekl sportovní manažer Sparty Patrik Martinec v tiskové zprávě.

Sparta získala ve Vondrkovi před sobotním koncem přestupního termínu výraznou osobnost. "Máme několik dlouhodobě zraněných útočníků a Michal pro nás bude velkou posilou v závěru sezony a zejména v play off," doplnil Martinec.

Vondrka si v této sezoně KHL připsal v 45 zápasech 19 bodů za sedm branek a 12 asistencí. Celkem za tři roky v soutěži nasbíral v 145 duelech 65 bodů za 29 tref a 36 asistencí. Ve Slavii působil od roku 2004 do roku 2014, s Růžičkou a spol. slavil v roce 2008 titul.

Holešovický klub zatím nezveřejnil, kdy bude mít poprvé Vondrku k dispozici. Teoreticky by mohl poprvé nastoupit v neděli 1. února, kdy Spartu čeká pražské derby na ledě Slavie.

"Pokud to tak dopadne, bude to křest ohněm. Ale to je hokej, jsme profíci a já budu bojovat za sparťanské vítězství," uvedl Vondrka pro web Sparty. K novým spoluhráčům se připojí ve středu. Je prý připraven i na negativní reakce s ohledem na slávistickou minulost. "Pevně věřím, že svými výkony přesvědčím sparťanské fanoušky, že sem patřím. Těším se na novou výzvu a chci pomoci Spartě k titulu," řekl odhodlaně.

Vondrka přiznal, že do Sparty mířil již v prosinci.

"Cesta do Holešovic byla dost divoká. Už se o tom začalo mluvit a řešit někdy na začátku prosince. A vypadalo to, že všechno klapne. Já jsem vlastně už skoro ze Slovanu odešel, ale nakonec to nedopadlo a vrátil jsem se. Nakonec se všechno podařilo dotáhnout až teď," uvedl Vondrka.

V domácí nejvyšší soutěži má bilanci 606 zápasů a 248 bodů za 107 tref a 141 přihrávek. Krátce působil v sezoně 2011/12 ve finském Kärpätu Oulu. V reprezentaci sehrál účastník loňského světového šampionátu v Minsku 61 zápasů a vstřelil pět gólů.

Slavia měla v této sezoně o Vondrkovy služby také zájem, ale návrat se nekonal. "Hráč od nás dostal lukrativní nabídku již v prosinci, ale působení ve Slavii odmítl a nyní projevil zájem o přestup ze Slovanu do Sparty, která od nás odkoupila hráčská práva na extraligu," řekl majitel klubu Vladimír Pitter.