Slávisté měli vyhrát.

Splnili.

Znojemští si odvezli těžkou, ale zaslouženou porážku– 7:0!

„Nekladli jsme odpor, hráli jsme strašně bázlivě,“ byl nešťastný po utkání trenér hostů Václav Sýkora.

Znojmo potvrdilo, že se venku trápí. Z deseti utkání nastřádalo jen šest bodů. K tomu ještě ta čísla: 17 branek nastřílelo a 37 dostalo.

Slavia naopak potvrdila, že doma kraluje. Osm zápasů, osm výher a skóre 45:10. „Snad nám to vydrží. My jsme je dneska nezastrašili, ale překvapili aktivní hrou,“ řekl po utkání Jaroslav Bednář, který se stihl v poslední třetině popasovat s Tomášem Demelem. „To se stává, takový je hokej. Dobře jsme se chytli, takže z toho nic nebylo,“ říkal s trochou lítosti slávistický útočník.

Domácí rozhodli duel už po pěti minutách. Růžička a Beránek ochromili snahu hostů natolik, že chvílemi nešlo o extraligový zápas, ale o exhibici, kde hosté byli pouhým statickým komparsem. „Musíme změnit myšlení hráčů,“ zdůraznil nespokojený Sýkora.

Utkání se naopak líbilo domácím fanouškům. „Deset, deset,“ přáli si. A hostující? „Vyrovnat, vyrovnat,“ křičeli za stavu 0:7. Pobavili tak celou halu i Adama Svobodu, který letos vychytal už čtvrtou nulu.

Slavia tak předvedla gala představení i Janu Novákovi, který s ní trénuje a čeká na řešení svého angažmá. „Kluci hráli skvěle, parádní zápas. A má další štace? Skelleftea chce za mne hodně peněz. Ještě týden čekání a budu nervózní,“ pousmál se obránce, který léta patřil k oporám sešívaných. Ke svému případnému návratu do Slavie při odchodu ze Sazka Areny dodal: „I tato možnost stále existuje.“

Slavia Praha - Znojemští Orli 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. V. Růžička ml. (Duda), 5. Beránek (D. Hruška), 20. Duda (Doležal), 30. Hlavačka (Žižka), 44. Vašíček (Sup), 49. Duda (V. Růžička ml.), 53. Bednář (Kadlec). Rozhodčí: Hribík - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváci: 5072.

 

Sestavy:

Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík, Žižka, Sloboda, Němeček, Drtina - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, Rataj, Sup - Duda, V. Růžička ml., Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.

Znojmo: Trvaj (21. Kameš) - Jareš, Švrček, Tesařík, Bičánek, Kotaška, Chvátal, Štach - Erat, Dopita, M. Růžička - Padělek, Haman, Plášek - Kucharczyk, Meidl, Demel - Beroun, R. Procházka. Trenéři: V. Sýkora a Hynek.