Hokejisté Slavie si v komorním prostředí ústecké arény odvážejí tři body za přesvědčivou výhru 5:1.

„Jenže soupeř se nedal a my dvě třetiny nehráli ideálně. Ten výsledek je pro domácí krutý,“ stíral po utkání z čela pot Radek Duda, útočník Pražanů.

Slavia si ve 28. kole připsala už 21. vítězství v sezoně.

A v souboji lídra s posledním týmem extraligy senzaci razantně odmítla.

Přestože ústecký kouč Vladimír Evan hráčům děkoval. „Hovoří se vám těžce, když si gólové šance dokážete vytvořit,“ řekl. Kdyby totiž v 37. minutě proměnil trestné střílení domácí Špirko, mohla se bitva odehrávat jinak. Jenže hosty v brance znovu podržel 17letý mladíček Dominik Furch, shot out mu překazil až v třetí třetině šťastným zásahem Šagát.

Neproměněný nájezd byl nakonec klíčovým momentem. Hostě totiž vzápětí zvýšili na 3:0, když střelu Borovanského dorážel Michal Sup.

„Proměňovali jsme minimum příležitostí. A dostali se do klidu,“ ulevil si Růžičkův asistent Jiří Kalous.

Pět různých střelců měli včera slávisté. Tři z nich byli odměněni za orientaci před brankou. Včetně Tomáš Micky, ještě loni forvarda Ústí. Teď proti bývalým spoluhráčům skóroval už podruhé ze tří vzájemných zápasů.

Ústí– Slavia 1:5 (0:1, 0:3,1:1)

Hlasy po utkání - Vladimír Evan(trenér Ústí): Utkání se mi hodnotí špatně, protože hlavně vúvodu jsme si vytvořili dost šancí, ale bohužel jsme nedali gól. Sutkáním jsme mohli ještě něco udělat, ale Špirko neproměnil trestné střílení a Slavia nám odskočila na 0:3. Proti takovému týmu se svýsledkem už těžko něcodělá.

Jiří Kalous (asistent trenéra Slavie): Zněkolika málo šancí se nám povedlo vstřelit branky, které nás dostaly do relativního klidu. Pro domácí to bylo dost krutý, protože odehráli velmi dobrý utkání.

Branky a nahrávky: 48.Šagát (Zápotočný)– 17.Růžička (Duda), 23.Duda (Beránek), 38.Sup (Borovanský), 40.Micka (Rataj), 57.Hruška (Sloboda). Rozhodčí: Kubeš– Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:2, bez využití. Diváci: 4453.

Ústí: Přikryl– Gýna, Hořava, Novotný, J. Evan, Pojkar, Vágner, Zápotočný– Janků, Nedorost, Hašek– Novák, Mrázek, Šaffer– Šagát, Špirko, Klobouček– Míka, Pazourek, Přeučil. Trenér: V.Evan.

Slavia: Furch– Žižka, Kadlec, Vašíček, Drtina, Sloboda, Hlavačka, Kolařík, Němeček– Hruška, Beránek, Tomica– Vondrka, Micka, Červenka– Borovanský, Rataj, Sup– Doležal, Růžička ml., Duda. Trenér: Ružičkast.