Kdo?

Hokejisté Plzně se zakousli do Slavie. Mezi nimi i Málek, Divíšek, Vlasák a Matějovský, bývalí slávisté. Z Prahy neodešli zrovna v nejlepším rozpoložení. „Už to není tak horké. Nějaký čas utekl, my čtyři jsme vypsali prémie. Doufám, že týmová kasa bude plnější,“ věřil před zápasem kapitán Tomáš Divíšek.

Výsledek? Plzeň–Slavia 4:3 po prodloužení. „Plzeň je v laufu, proto je pro nás bod zlatý,“ řekl po zajímavém utkání slávistický asistent Jiří Kalous.

Skoro sedmi tisícům fanoušků se musel líbit. „Diváci nám hodně pomohli,“ děkoval Tomáš Vlasák.

Po první třetině mohl být spokojený. Domácí ji vyhráli 1:0. Jakub Šindel překonal Vitaliho Taskinena.

Ale hráči kouče Jiřího Kučery si moc dobře uvědomovali, že při nich stálo i štěstí. Břevno gólmana Romana Málka se dvakrát rozzvonilo. Začátkem prostředního dějství je už paní Štěstěna opustila. Šestatřicet sekund uběhlo a Josef Beránek dorážel – 1:1.

V polovině utkání Roman Červenka zvýšil na 1:2. Než se stačili domácí otřepat, přišel další příděl. Opět Červenka. Protesty domácích nebyly vyslyšeny – 1:3.

Euforii a zklamání dělilo od sebe jen pár metrů. Tak rozdílný byl pohled na dvě střídačky. Ale jen na chvíli. Marek Laš snížil. Stíhaná pokračovala. K tomu přibylo na ledě i více důrazu a agresivity.

„Věděli jsme, že Slavia hraje tvrdě,“ řekl Vlasák. Osm minut před koncem se mohl radovat. Srovnal obránce Stanislav Jasečko. Teď se čekalo kdo s koho. Poslední slovo si vzal v prodloužení Michal Důras.

Plzeň doma vyhrála v nastaveném čase. Letos už popáté. „Bylo to těžké, ale naštěstí jsme vývoj utkání dokázali otočit,“ oddechl si Vlasák.

Lasselsberger Plzeň - Slavia Praha 4:3 v prodl. (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Šindel (Kracík), 37. Laš (Vampola), 53. Jasečko (Nikolov), 64. Důras (Benák) - 21. Beránek (Tomica), 32. Červenka (Micka), 35. Vondrka (Červenka). Rozhodčí: Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 7:7, navíc Duda (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6612.

Sestavy:

Plzeň: Málek - Jasečko, Nikolov, Čakajík, Dobrovolný, Benák, Dresler, Cartelli - Důras, Vampola, Laš - Fabuš, Divíšek, Matějovský - Vlasák, Kracík, Ludvík - Dvořák, Šindel, M. Sýkora. Trenéři: Kučera a F. Černý.

Slavia: Taskinen - Kadlec, Vašíček, Hlavačka, Kolařík, Němeček, Drtina, Sloboda, Žižka - D. Hruška, Beránek, Tomica - Micka, Rataj, Sup - Bednář, Červenka, Vondrka - Doležal, V. Růžička ml., Duda. Trenéři: V. Růžička st. a Kalous.