Jenže ouvej.Ve dvou přípravných zápasech hokejistů Slavie v Sazka Areně s Havlíčkovým Brodem 28. srpna a Znojmem 4. září to platit nebude. Kapacita sedmnáctitisícové haly nepřivítá žádného diváka. Ticho a liduprázdno. Dveře zůstanou neprodyšně uzamčeny.

Utkání se totiž odehrají bez přístupu veřejnosti. „Mrzí nás to, ale chápeme to. Jde o přípravu, nepřišlo by tolik diváků a pronájem Sazka Areny by byl vysoký,“ lituje Alena Kalinová, předsedkyně slávistického fanklubu. Sice nejde o extraligu, ale i tak. Hokej bez diváků není tím pravým ořechovým.

Nabízí se otázka. Proč se utkání neodehrají v Edenu? Vysvětlení tu je, i když má také své mouchy. Slavia v Sazka Areně upravila rozměry kluziště, které jsou menší než v Edenu. Hráči si musí nové proporce osahat. „Už tam trénujeme, ale že nepřijdou diváci, slyším poprvé. Možná to je něco ze strany Sazky,“ domnívá se Marek Tomica, útočník Slavie.

„Jde o zápasy v rámci tréninku, tak jsou naplánované,“ tvrdí Jiří Kalous, asistent trenéra. To ale není argument, proč bez diváků. „Nevím. Zeptejte se na Slavii,“ vyjádřil se Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Sazky.

A co takhle vysvětlení, že pořízení pořadatelské služby a dalších organizačních záležitostí by se klubu prodražilo. Přeci jen na přípravu se nedají očekávat velké zástupy fanoušků.

„Jako kluci jsme hráli třeba jen před rodiči, ale aby nepřišel nikdo, to se mi nikdy nestalo. Budu mít premiéru,“ bere to s nadhledem Tomica.