O všem podstatném rozhodly necelé dvě minuty. Rychlé góly zmrazí protivníka. O tom se včera přesvědčili hosté. Dnes domácí.

Tady je důkaz – 39.52 – Doležal, 40.50 – Červenka a 41.34 – Vondrka. To jsou časy, kdy Slavia otočila zápas z 1:3 na 4:3. A to bylo na Plzeň moc. Mužstvo kouče Pavla Hynka si muselo vzít oddechový čas.

Tým Vladimíra Růžičky dotahoval až do 40. minuty utkání. Hra Slavie nemohla dvakrát nadchnout. Zvláště když na začátku druhé třetiny slávisté inkasovali při vlastní přesilovce. Horko bylo domácím i při prvním gólu, který vstřelili v celé sérii. Posvětit ho musel až videorozhodčí. V ten moment se všichni myšlenkami vrátili o čtyřiadvacet hodin zpět kdy po konzultaci s videem nebyla uznán gól Karola Slobody. Co by se stalo, pokud by branka nebyla uznána i dnes? Radši nemyslet.

Rozhodující je stav po dvou kláních. Série je srovnána a třetí zápas se hraje v úterý. Tentokrát už na západě Čech.

A do Plzně Slavia odjede chudší o 50 000 korun. Dostala pokutu od Asociace profesionálních klubů. Důvod? Zveřejnění záběru na videokostce nad ledem po neuznaném gólu Karola Slobody v úvodním zápase.

Slavia – Plzeň 6:5

Třetiny: 1:1, 1:2, 4:2

muž zápasu: Doležal

stav série: 1:1

Neruda – Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, Špelda, Vyhlídal – Hruška, Beránek, Tomica – Bednář, Červenka, Vondrka – Micka, Růžička, Doležal – Jelínek, Čermák, Sklenář. Trenér: Růžička.

Chábera – Čakajík, Smrek, Benák, Dresler, Nedvěd, Pácal, Jeřábek – Vostřák, Straka, Vlasák – Tomas, Kracík, Adamský – Šinágl, Kovář, Dvořák – Kubica, Kubalík, Laš. Trenér: Hynek.

Branky a nahrávky: 16. Bednář (Červenka), 40. Doležal (Micka), 41. Červenka (Bednář, Kadlec),42. Vondrka (Hruška), 49. Micka (Doležal), 60.Kadlec (Červenka – 9. Kracík (Tomas), 21. Dvořák (Adamský, Smrek), 31. Kubalík, 55. Vlasák (Smrek, Kracík), 60. Adamský (Kovář). Rozhodčí: Minář, Mikula – Pouzar, Bádal. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Oslabení: 1:1. Diváci: 12 558.