A rovnou se zapsal mezi střelce. Pro Jihočechy to však byla jediná branka, navíc jí střelec v závěru jen zmírnil porážku. Do té doby na ledě kralovala Slavia, která udeřila ve druhé třetině. Na jejím začátku se trefila dvakrát během 91 vteřin a bylo rozhodnuto.

Obrana červenobílých je totiž stále téměř neprostupná, gólman Alexander Hylák si za ní v play off drží skvělý průměr těsně nad jednu inkasovanou branku na utkání.

Ohlasy trenérů

Milan Razým (HC Slavia Praha): „Byla to stejně těžká výhra jako v předchozích zápasech. Soupeř nic nezabalil a v první třetině byl možná aktivnější. Zápas byl ale jinak hodně opatrný z obou stran. My jsme o výsledku rozhodli ve druhé třetině, kdy jsme mohli přidat i více branek. Nakonec byl třígólový náskok dostatečný, přestože jsme jednou inkasovali. Saša nás držel celý zápas, navíc jsme podali týmový výkon, takže pochvalu si zaslouží všichni. Konečně se také dostavili diváci, zájem našich fanoušků nás potěšil. Snad přijdou i v sobotu. Každý zápas je ale jiný a budeme zase začínat za stavu 0:0. O případné baráži se můžeme bavit až po čtvrtém vyhraném semifinále."

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): „Utkání se mi hodnotí špatně, protože jsme ho ztratili v prvních osmi minutách druhé třetiny. Další věc je, že jsme málo potentní a nedáváme dost branek. Na jeden gól se prostě venku hodně těžko vyhrává. Tým musím pochválit za prvních deset minut v první třetině. Jinak jsme se snažili na ledě rvát, bohužel to nestačilo."

Slavia Praha - České Budějovice 3:1

Branky: 24. Šafránek, 25. D. Hruška, 37. Vas - 48. Nouza. Rozhodčí: Přikryl, Kubičík - Adamec Poruba. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 3865. Třetiny: 0:0, 3:0, 0:1. Stav série: 3:0.

HC Slavia Praha: Hylák (Král) - Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Kolařík - Micka, Mikulík, D. Hruška - Robinson, Vas, Markovič - Jiránek, Šafránek, Čermák - Bahenský, Kašpařík, Ondráček - Andres.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) - Suchánek, Kolmann, Mucha, Zíb, Bohunický, Vráblík, Michal - Nouza, Straka, Švihálek - Žálčík, Babka, Žovinec - Marek, Chovan, Mikyska - Točík, Prokeš, Panáček - Sloboda.

Druhé semifinálové utkání

Ústí nad Labem - Dukla Jihlava 4:1, branky: 11. Melka, 23. D. Tůma, 34. Vágner, 58. Roubík - 19. Skořepa.