Přesto, že slávisté se dlouho motali kolem sestupového místa a do předkola proklouzli až díky výhře v úplně posledním zápase základní části, tak proti Jihlavě bylii u sázkových kanceláří mírnými favority. Co se týče závěrečné čtvrtiny soutěže, Pražané byli bodově nejúspěšnější ze všech a naopak parta z Vysočiny byla v této části předposlední.

Po bezbrankové, ale zajímavé první třetině, začaly padat góly hned po začátku té druhé. Ve 24. minutě se dravostí prosadil sedmnáctiletý dorostenec Kucharčík a krátce poté ujel obraně Všetečka, který procpal puk mezi betony jihlavského gólmana.

Zdálo se, že domácí mají zápas ve svých rukách, ale ve 36. minutě snížil Toman a do konce třetiny vládli ledu Jihlavští. Ofenzivní hokej plný soubojů gradoval ve třetí části. Slávista Beran mohl přidat gólovou pojistku, jeho spoluhráči už zvedali ruce nad hlavu, ale jihlavský Beran dokázal puk vyrazit. V 51. minutě pak parádní dělovkou pod břevno při přesilovce srovnal Harkabus.

Oba týmy se hnaly za vítězným gólem, což platilo pro konec třetí části i prodloužení. Vítězná akce zápasu se rozjela na začátku 68. minuty. Matěj Beran přejel modrou, prudkým švihem vystřelil a se štěstím svého bratra propálil – 3:2!

Do Pelhřimova, kde Jihlava hraje své domácí zápasy, se série přesune ve středu. Případný třetí zápas by se tam odehrál o den později.

Ohlasy trenérů:

Aleš Totter (Slavia): My jsme se drželi našeho plánu a všichni hráči zahráli skvěle, zůstali jsme trpěliví. Soupeř využil momentu, když obrátil z 0:2 na 2:2, ale zvládli jsme to a máme první bod, ale vím, že Dukla v bude ve středu v 17:30 zase připravená bojovat o další bod.

Viktor Ujčík (Jihlava): Bylo vidět, že Slavia play-off už hraje delší dobu. Odhodlání a nasazení bylo na začátku na jejich straně. Nějakou dobu nám trvalo, než jsme pochopili, že se hraje play-off. Podařilo se nám zlepšenou hrou a větší agresivitou vyrovnat zápas. Potom už rozhodla individuální akce soupeře, střelou přes obránce rozhodli zápas. Jedeme domů s porážkou a s nožem na krku do dalších dvou zápasů.

Slavia Praha - Dukla Jihlava 3:2 pr. (0:0, 2:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 24. Kucharčík, 28. Všetečka (M. Beran, Holý), 68. M. Beran (Guman, Hrdinka) – 36. Toman (Šik, Harkabus), 51. Harkabus (Havránek, Čachotský). Rozhodčí: Zeliska, Zubzanda – Zídek, Pěkný. Vyloučení 5:4. Využití 0:1. Diváků: 1918. Stav série 1:0.

Slavia: Hölsä – Žovinec, Klikorka, Hrdinka, Holý, Kajínek, Kremláček – M. Beran, Kulda, Guman – Průžek, Kucharčík, Brož – Knotek, Slavík, Všetečka – Havrda, Polák, Půček.

Druhý zápas předkola: Pardubice B – Přerov 4:0.