Roubíkovu střelu z otočky sice gólman Hylák vyrazil, na pohotovou dorážku Ryse už byl ale krátký. O chvíli později měl navíc stejný hráč na hokejce i druhou trefu, se svou šancí ale nenaložil úplně nejlépe.

Pražané se v Ústí dostávali do tempa pomalu, pomohla jim až přesilovka v patnácté minutě a o chvíli později mohli srovnat zásluhou Hrušky, toho ale vychytal brankář Soukup. Na ústeckého gólmana vyzráli favorizovaní hosté až na začátku druhé třetiny. Vyloučení Vágnera nejprve potrestal z mezikruží Knot a o dvě a půl minuty později už Slavie vedla, když se po přečíslení trefil Robinson.

V dalším pokračování druhé dvacetiminutovky byla hra rozkouskována častými fauly hráčů na obou stranách, žádná z přesilovek se ale neujala a tak domácí hráči dál živili naději na obrat ve skóre.

Ve třetím dějství se domácí hnali za vyrovnáním a měli i štěstí, rána Pavlina skončila na tyči Soukupovy svatyně. Více než dvě a půl tisícovky diváků dlouho věřily ve vyrovnání Slovanu a v závěru sledovaly drtivý tlak domácích, ani hra bez brankáře ale Ústečanům nepomohla. Hráči Slavie se ubránili a odvezli si z krajské metropole tři body.

Slovan Ústí – Slavia Praha 1:2

Branky a nahrávky: 1. Rys (Roubík) – 24. Knot (Robinson), 26. Robinson (Čermák). Rozhodčí: Pražák – Jílek, Šperl. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Diváci: 2691. Třetiny: 1:0, 0:2, 0:0.

Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Holomek, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Pohl, D. Sobotka, Bernad – Rys, Roubík, J. Kloz – Tenkrát, Andres, D. Merta – Dalecký, Melka, Kuchler – Křivohlávek, Gengel. Trenér: Mach.

Slavia Praha: Hylák – A. Růžička, P. Kolařík, Pavlin, Hraško, Knot, Andrlík, Adam – D. Hruška, Mikulík, Bahenský – Markovič, Šafránek, Robinson – M. Čermák, Kašpařík, Kubica – Micka, Jurík, Jiránek. Trenér: Hynek.