„Pro nás to jsou hrozně důležité body. Na začátek opravdu výborný. Bylo to urvaný, nic extra hezkého, žádná velká podívaná, ale moc důležité body," řekl slávistický kapitán Jaroslav Bednář.

V nepříliš pohledném duelu měli zpočátku navrch domácí, jimž však v páté minutě ujel ve vlastním oslabení Hovorka. Furch ale jeho nájezd zlikvidoval. Ve 13. minutě měl Chomutov k dispozici 88 vteřin přesilovky pět na tři, v níž Furch vychytal Ruttu, vzápětí za zády svého gólmana zachránil Šulc, ale poslal kotouč do hlediště.

Ještě tak prodloužil dvojnásobné oslabení Slavie, jenže Chomutov hrál záhy v šesti, navíc pár vteřin na to fauloval Toman a bylo po výhodě. Čtyři na tři hrála posléze naopak Slavia. Kopřiva sice vychytal Šenkeříka, ale v závěru této herní situace napálil odražený puk Štich a strážce chomutovské branky neměl šanci zasáhnout.

Ve druhém dějství se obraz hry výrazně změnil a hrálo se především před Furchem. Toho hned dvakrát zachránila branková konstrukce za jeho zády, když tyč trefil před polovinou zápasu povedenou ranou Vladimír Růžička a ve 33. minutě po bekhendovém zakončení v přesilovce i Rutta. Na druhé straně spálil v početní výhodě dobrou šanci Vlasák.

V úvodu třetí třetiny sehrál Chomutov mimořádně špatně další dvojnásobnou přesilovku, když za více než dvě minuty nedokázal Furcha výrazněji vůbec ohrozit. Slavia se uklidnila přesilovkovým gólem tečujícího Sklenáře v 53. minutě. V závěru slávisté promarnili dvě minuty v pěti proti třem, ale mrzet je to nemuselo, přestože hosty přiblížil na dostřel Dušek. Power play už ale další změnu stavu nepřinesla.

Bojovný a obětavý výkon

„My jsme si dnes zasloužili vyhrát a s Honzou (asistentem Srdínkem) bychom chtěli poděkovat klukům za bojovný a obětavý výkon, který dnes předvedli. Klobouk dolů před tím, co tam dneska odbránili a odehráli. Bylo to těžké a úporné utkání, které nás stálo hodně sil, ale my jsme ho odmakali a odehráli jsme ho výborně," pochvaloval si kouč vítězů Josef Beránek.

„Vstup do utkání nebyl z naší strany dobrý, tam nás Slavia zaskočila nátlakovou hrou. Hrála opravdu agresivně a měli jsme problémy. Ale kluci se s tím postupně začali srovnávat, hra se začala trošku otáčet na naší stranu, měli jsme více ze hry a myslím, že jsme hráli docela dobrý hokej," zhodnotil duel chomutovský trenér Břetislav Kopřiva.

Sotva ale mohl být spokojený s tím, že jeho celek promarnil dohromady více než čtyři minuty hry v dvojnásobné početní výhodě. „Ty přesilovky nás stály zápas. K tomu není moc co říct; dvě docela dlouhé přesilovky pět na tři, byly tam šance, trošku nám chybělo i štěstí, ale právě tohle nás stálo celé utkání," uvedl Kopřiva.

Ohlasy trenérů

Josef Beránek (Slavia): „My jsme si dnes zasloužili vyhrát a s Honzou (asistentem Srdínkem) bychom chtěli poděkovat klukům za bojovný a obětavý výkon, který dnes předvedli. Klobouk dolů před tím, co tam dneska odbránili a odehráli. Bylo to těžké a úporné utkání, které nás stálo hodně sil, ale my jsme ho odmakali a odehráli jsme ho výborně."

Břetislav Kopřiva (Chomutov): „Vstup do utkání nebyl z naší strany dobrý, tam nás Slavia zaskočila nátlakovou hrou. Hrála opravdu agresivně a měli jsme problémy. Ale kluci se s tím postupně začali srovnávat, hra se začala trošku otáčet na naší stranu, měli jsme více ze hry a myslím, že jsme hráli docela dobrý hokej. Ty přesilovky nás ale stály zápas. K tomu není moc co říct; dvě docela dlouhé přesilovky pět na tři, byly tam šance, trošku nám chybělo i štěstí, ale právě tohle nás stálo celé utkání."

Slavia Praha - Chomutov 2:1

Branky a nahrávky: 17. Štich (M. Čermák, Bednář), 53. Sklenář (Valach, Vlasák) – 59. A. Dušek (Rutta). Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 10:9, navíc M. Čermák (Slavia) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3430. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:1.

Slavia Praha: D. Furch – Valach, Šenkeřík, Šulc, Štich, Kolařík, Knot, od 21. navíc A. Růžička – Sklenář, Bednář, Tomica – Stránský, T. Doležal, Pletka – M. Čermák, Vlasák, J. Doležal – Holec, Andres, Babka. Trenéři: J. Beránek a Srdínko.

Chomutov: M. Kopřiva – Rutta, Skinner, Koma, J. Drtina, Šulák, Toman, Rýgl, Bartejs – Hovorka, Gajovský, L. Květoň – D. Květoň, V. Růžička ml., Sinisalo – O. Kaše, Kämpf, Šagát – Chlouba, Račuk, A. Dušek. Trenéři: B. Kopřiva, Totter a J. Dušek.