Pražský hokejový klub tak podpoří kampaň Růžový říjen a prevenci rakoviny. Ve středu 19. října v domácím utkání proti Jihlavě obléknou její hokejisté speciální růžové dresy a i tímto způsobem na problematiku nemoci upozorní. Hrané uniformy posléze poputují do aukce, jejíž výtěžek věnuje klub společnosti Loono, která se zabývá šířením osvěty o prevenci onkologických onemocnění.

Slavia zároveň na serveru Donio.cz založila Dobrovýzvu, kde můžou její fanoušci i další lidé přispět libovolnou částkou na stejný účel. „Všem fanouškům, kteří se zapojí, předem děkujeme za podporu!“ zní z vršovického klubu.

Společnost Loono, kterou Slavia podpoří, se dlouhodobě zabývá prevencí a osvětou týkající se rakoviny. Vybrané prostředky použije na výuku samovyšetření prsou a varlat, pořádání workshopů, šíření povědomí o testování na genetické mutace, které můžou rakovinu způsobit, a na tvorbu a distribuci vzdělávacích videí.

close Utkání Kontinentální hokejové ligy HC Lev Praha - CSKA Moskva 19. října v Praze. Zleva obránce Lva Spencer Humphries, brankář Petri Vehanen a Alexej Morozov z CSKA Moskva. info Zdroj: ČTK/Šimánek Vít zoom_in Utkání Kontinentální hokejové ligy HC Lev Praha - CSKA Moskva 19. října v Praze. Zleva obránce Lva Spencer Humphries, brankář Petri Vehanen a Alexej Morozov z CSKA Moskva.

Hokejisté Slavie každopádně nejsou prvním hokejovým týmem u nás, který v rámci podpory charity nastoupí v růžové. Už v roce 2013 oblékli dresy v této barvě hráči dnes již neexistujícího Lva Praha, kteří v nich podlehli CSKA Moskva 1:2. V utkání KHL zářila na růžovém podkladu jména jako Novotný, Němec, Vehanen, Azevedo nebo Vrána.

Růžová barva se však objevila i na našich prvoligových kluzištích. Speciální maskované dresy s tímto výrazným zbarvením oblékli v roce 2017 kladenští Rytíři, kteří zvítězili nad Prostějovem 6:1 a následně svoje trikoty vydražili za více než 88 tisíc korun. Částka poté putovala na konto nadace Muži proti Rakovině. Rytíři tak oslavili takzvaný Movember, v rámci něhož si hráči nechali narůst i výrazné kníry. Tímto způsobem se po celém světě upozorňuje na problematiku rakoviny varlat a prostaty.

close Rytíři v růžovém! Akci Movember podpoří nejen narostlými kníry, ale i sadou speciálních dresů na zápas s Prostějovem (25.11.). poprvé s nimi zapózovali Ladislav Zikmund (vpravo) a David  Štich. Právě jeho variantu dresu si tým vybral. info Zdroj: Deník/ Rudolf Muzika zoom_in Rytíři v růžovém! Akci Movember podpoří nejen narostlými kníry, ale i sadou speciálních dresů na zápas s Prostějovem (25.11.). poprvé s nimi zapózovali Ladislav Zikmund (vpravo) a David Štich. Právě jeho variantu dresu si tým vybral.

Kromě vyjmenovaných týmů vsadil na růžové dresy ještě třeba také prvoligový Přerov, který v roce 2018 podpořil pacientky s rakovinou prsu v regionálním centru neziskové organizace MAMMA HELP.

Slavia teď na vyjmenované kluby naváže a v růžové barvě podpoří boj proti této zákeřné nemoci.