"Věděli jsme, že Zlín je jedním z největších favoritů soutěže a poslední tři zápasy odehrál výborně. Bod z dnešního zápasu je pro nás málo. Kromě první třetiny jsme byli myslím lepší, bohužel pro nás Zlín ukázal kvalitu v rozhodujících momentech. V podstatě jsme udělali tři chyby, dostali jsme tři góly," začal své hodnocení kouč Slavie Daniel Tvrzník.

Jeho svěřenci byli hodně aktivní, ale góly stále nepřicházely. Čekalo se na ně až do druhé poloviny zápasu a i přes narůstající tlak domácích hráčů padly dva do sítě Pražanů. Ve 32. minutě otevřel skóre v přesilové hře Süss a půl minuty před koncem druhé části se ve zlínském oslabení prosadil Paukku.

"V půlce druhé třetiny jsme odehráli deset minut ve velkém tlaku, ale nedali jsme gól, což nás provází začátkem celé sezóny. Pak jsme udělali chybu, hasili jsme to faulem, dostali jsme gól v přesilovce na 0:1 a byli jsme v útlumu," pokračoval Tvrzník.

Střelec dvou gólů Jaroslav Brož hodnotí zápas:

| Video: Youtube

Aktivita hráčů v červenobílých dresech se vrátila se startem třetí části a střelecké trápení v 53. minutě přerušil Brož. Ten byl při chuti a při dalším střídání i vyrovnal. Mohl si připsat i hattrick, ale v dalších dvou velkých šancích už se neprosadil. 

V nastavení sahali po bodu navíc hlavně domácí, ale opět šance neproměnili a těsně před koncem pětiminutového prodloužení rozhodl Šlahař o tom, že dva body se povezou na Valašsko.

"Věděli jsme, že Slavia bude těžký soupeř, a připravovali jsme se na ni. Začátek se nám podařil, ve druhé třetině jsme pak odskočili do vedení. Bohužel jsme ve třetí třetině nedali na 3:0, i když Denis Kindl tam měl šanci. Mohlo být po zápase, ale pak jsme udělali dvě chyby a bylo to 2:2. V prodloužení jsme byli šťastnější," řekl k utkání zlínský kouč Ondřej Horák.

"Musím klukům poděkovat, protože jsme se zvedli, měli skvělou třetí třetinu a zaslouženě jsme vyrovnali. To samé bylo v prodloužení, kde jsme měli dvě tři šance, bohužel přišla zase chyba a Zlín to rozhodl. Jsme rádi za výkon, který jsme předvedli, protože jsme byli dvě třetiny lepší, ale bohužel máme jenom bod. Pokud takhle budeme pracovat v dalších zápasech, tak nám budou přibývat," doplnil jej Daniel Tvrzník.

Slavia - Zlín 2:3 po prodloužení (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Branky: 53. Brož (Všetečka, Eliáš), 55. Brož (Žejdl, Všetečka) - 32. Süss (Salonen, Šlahař), 40. Paukku (Werbik), 65. Šlahař (Kindl). Rozhodčí: Jechoutek, Kosnar – Sýkora, Maňák. Vyloučení 1:4. Využití 0:1. V oslabení 0:1. Diváků: 1224.

Slavia: Volevecký – Žovinec, Křepelka, Kremláček, Holý, Eliáš, Hrdinka – Všetečka, Žejdl, Brož – Průžek, Knotek, Kulda – Helt, Závora, Strnad – Havrda, Slavík, Simon – Slavíček.

Zlín: Kořének – Hrbas, Salonen, Čáp, Talafa, Zbořil, Suhrada – Paukku, Werbik, Šlahař – Sedlák, Kindl, Vlach – Süss, Huhtela, Novák – Sedláček, Gago, Köhler.