Slávistům se stejně jako v prvním zápase skvěle povedla první třetina, ale paradoxně to byli hosté, kteří už ve druhé minutě otevřeli skóre. Pak ale převzali otěže zápasu „sešívaní“ a góly Mikulíka s Šafránkem to otočily na domácí stranu.

Zbytek zápasu se odehrával ve slávistické režii, pomohl jim k tomu rychlý gól Hraška krátce po přestávce. Více se pak bojovalo, ale domácí hráli poctivě dozadu a žádné zdramatizování nechtěli připustit. A když se pak osm minut před koncem prosadil Vas, bylo rozhodnuto. Definitivní podobu výsledku pak dal v závěru Bahenský.

Ohlasy trenérů

„Jsme rádi, že jsme opět vyhráli. Dostali jsme rychlý gól, ale po něm jsme hráli dobře. Věřili jsme, že se nám podaří zápas otočit. To se nám také povedlo, zbytek zápasu už byl podobný jako ten první, utkání jsme kontrolovali a nepřipustili jsme žádné komplikace. Myslím, že všichni hráči do jednoho předvedli fantastický výkon, který podpořil i skvělý Saša Hylák v brance,“ pochvaloval si asistent trenéra Slavie Jan Srdínko.

„Odehráli jsme lepší utkání než v prvním zápase. I přesto jsme se ale dopustili několika chyb, za které nás Slavia potrestala. Slávisté jsou zkušení, myslím ale, že jsme tu sehráli dva vyrovnané zápasy a věříme, že pokud se vyvarujeme chyb, mohli bychom doma uspět, série totiž končí až, když vyhrajete čtyři zápasy,“ krotí přehnaný optimismus prostějovský trenér Kamil Přecechtěl.

Slavia Praha - Jestřábi Prostějov 5:1

Branky: 7. Mikulík (M. Hruška), 13. Šafránek (Mikulík, D. Hruška), 22. Hraško (Šafránek), 52. Vas (Robinson, Markovič), 58. Bahenský - 2. Drtina (Venkrbec, Cetkovský). Rozhodčí: Krob, Zubzanda - Gerát, Malý. Diváků: 2262. Vyloučení: 4:3, bez využití. Oslabení: 0:1. Třetiny: 2:1, 1:0, 2:0.

Slavia: Hylák - Krstev, Knot, M. Hruška, Pavlin, Hraško, Růžička - Mikulík, Šafránek, D. Hruška - Robinson, Vas, Markovič - Jiránek, Tuominen, Čermák - Bahenský, Kašpařík, Ondráček.

Čtěte také: Z jasného zápasu drama, ale první vítězství se počítá