Začátek roku nezastihl slávisty v optimální formě. Ze všech tří úvodních utkání odcházeli se sklopenými hlavami. V té době jim patřila šestá pozice a nejen, že jim utíkala elitní trojka Karlovy Vary, České Budějovice a Kladno, ale ztráceli zdánlivě nedostižných osm bodů také na čtvrtý Přerov. Pak ale přišla sedmizápasová série výher.

Slavia dohání ztrátu celou sezonu 

„Prohry ze začátku roku nás hodně mrzí. Manko ale doháníme prakticky celou sezonu. Kdykoli se trochu zvedneme a začneme vyhrávat, tak zase přijdou porážky,“ naráží na nevyrovnanost výkonů trenér Milan Razým.

Po špatném vstupu do roku 2018 se ovšem jeho svěřenci zvedli a výsledkem byla už zmiňovaná šňůra úspěchů. „Hráli jsme tak, jak nám je vlastní. Byli jsme aktivní, tlačili se do branky a hlavně proměňovali,“ nachází příčiny vzepětí útočník Martin Ondráček.

Nejvíce si cení vydřené výhry nad Českými Budějovicemi 4:3 na nájezdy.„Důležité body. Podstatné ale byly i výhry venku u těžkých soupeřů, jako jsou Havířov, Prostějov nebo Frýdek-Místek,“ dodává.

Bude až do konce 

Do finiše základní části chybí sehrát ještě osm kol a Pražané nemají právě snadný los. O uplynulém víkendu zakončili skvostnou sérii porážkou v Třebíči. Díky ní se dvojice Prostějov Přerov dotáhla na pouhé tři body.

„Čeká nás tvrdý boj až do konce a musíme se na něj připravit. Nesmíme hlavně ztrácet doma, teď po Ústí nad Labem nás čeká zápas ve Varech a pak k nám přijede Kladno s Jágrem. Nečeká nás žádná procházka růžovým sadem. Teď se ale musíme soustředit jen na středeční utkání s Ústím,“ míní trenér.

Příští středu zavítá do Edenu Jágr 

Velkou událostí bude pro fanoušky střetnutí proti Kladnu, který je díky Jágrově přítomnosti už dopředu vyprodané. Debut hokejové legendy proti Benátkám byl povedený a tři asistence budí respekt.

„Jarda je ohromná osobnost, určitě se na něj budeme muset detailně připravit. Stejně jako všechny ostatní týmy, které proti Kladnu nastoupí,“ neskrývá Razým. „Rytíři teď drží všechny trumfy. S takovou hvězdou v kádru budou ještě silnější a jsou z nich jasní favorité na postup,“ dodává.

Druhá nejvyšší hokejová soutěž nemá během olympiády přestávku, a tak se pojede na plné obrátky po celý únor. Namlsaní fanoušci z Edenu řeší, kam až dokráčí jejich miláčci.

Slávistický leden
Tři porážky

4.1. Kladno Slavia 7:2
6.1. Slavia Přerov 1:2
10.1. Litoměřice Slavia 2:0

Tabulka po 38. kole
3. Kladno 72 bodů
4. Přerov 72 bodů
5. Prostějov 65 bodů
6. Slavia 64 bodů

Sedm vítězství
13.1. Slavia Benátky 5:0
17.1. Havířov Slavia 1:2
20.1. Slavia Budějovice 4:3 sn
24.1. Prostějov Slavia 2:3 sn
27.1. Slavia Kadaň 7:1
29.1. Frýdek-Místek Slavia 1:3
31.1. Slavia Vsetín 5:4

Tabulka po 45. kole
3. Kladno 83 bodů
4. Slavia 83 bodů
5. Prostějov 78 bodů
6. Přerov 72 bodů