Zápas měl ale smutný úvod. Držela se totiž minuta ticha za v pátek zesnulého Štefana "Pištu" Horvátha, který v Edenu pracoval přes dvacet let a byl i u obou slávistických extraligových titulů. Z výsledku i ze stále se zlepšujícího výkonu hokejistů v červenobílých barvách by měl určitě radost.

První třetina ale byla hodně opatrná a nikdo se do útoku zběsile nehnal. Důležité bylo prostřední dějství. Domácí nejprve přežili dvojnásobné oslabení a po polovině utkání se dočkali vedoucího gólu, když se prosadil Vlček. Těsně před odchodem do šaten se trefil i Krejčí a třetí část začínala za stavu 2:0.

To ale platilo jen krátce, po čtyřech minutách zvýšil na tříbrankový rozdíl Pšenička. Ten ale prakticky okamžitě po vhazování umazal benátecký Kovář. Když v 56. minutě upravil na 4:1 Šteiner, zdálo se, že je rozhodnuto, ovšem vzápětí snížil Čederle a hosté byli rázem ve hře. Další drama už ale slávisté nepovolili.

Hokejisté Slavie po třech letošních výhrách poprvé padli, ve Frýdku-Místku 1:3.
Letošní vítězná série skončila. Slávisté padli ve Frýdku

"Myslím si, že jsme měli dobrý vstup do utkání, i když ta první třetina skončila 0:0, ale bylo to vyrovnané na obě strany, tam se čekalo, kdo dá první gól. Jsem spokojený s tím, jak jsme vstoupili, ale bylo to pořád jako na hraně. Ve druhé třetině jsme měli snad čtyři oslabení, které jsme tedy nějakým způsobem přečkali, i díky tomu, že soupeř nebyl efektivní a v té druhé třetině jsme využili dvě šance a odskočili, což bylo pro nás dobré," hodnotil zápas slávistický kouč Jiří Veber.

"Vstup do třetí třetiny, tam jsme měli od začátku namále asi od toho prvního střídání, tam jsme přestali hrát, báli jsme se o výsledek a tam to bylo doopravdy na vážkách, kdybychom dostali gól. Naštěstí jsme tam ujeli, využili jsme jednu chybu, dali jsme na 3:0, pak to bylo na 3:1, do konce zápasu jsme se vlastně o ten výsledek strachovali, ale zaplaťpánbůh, že jsme vyhráli," dodal.

Slavia - Benátky nad Jizerou 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky: 33. Vlček (Havel, Poletín), 40. Krejčí (Kern, Doležal), 44. Pšenička (Všetečka, Šteiner), 56. Šteiner (Žejdl) - 44. Kovář (Kalaj, Jiruš), 57. Čederle (Kunst). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Štěpánek, Hnát. Vyloučení 4:1. Využití 1:0. Diváků: 744.

Slavia: Michajlov – Krejčí, Veber, T. Duda, Hovorka, Zelingr, Havel, Hejda – Všetečka, Žejdl, Kružík, Šteiner, Kern, Petrov, Doležal, Poletín, Vlček – Pšenička.