Svěřenci trenéra Razýma před sezonou prohlašovali, že z Edenu udělají nedobytnou pevnost, aby se do něj soupeřům nejezdilo snadno. Stalo se ale to úplně opačné, soupeři Slavie se totiž na výlet do Vršovic musí vyloženě těšit, protože se tam rozdávají body jako na běžícím pásu.

„Kdybychom věděli, proč tomu tak je, tak to sami změníme. Je to už od nás žalostné“ nehledal výmluvy útočník Martin Kadlec, autor vyrovnávacího gólu na 1:1, který byl ale bohužel tím jediným, ze kterého se domácí fanoušci radovali. Výhru 5:1 režíroval jeho spoluhráč z loňské sezony, Jaromír Kverka. Ten dva góly dal a na jeden přihrál.

Karlovy Vary vyhrály zaslouženě

„Hecovali jsme se, něco jsme si napsali a občas na ledě něco prohodili,“ přiznal Kadlec. Zápas rozhodlo větší nasazení, důraz a lepší bruslení. „Karlovy Vary vyhrály zaslouženě. Měly lepší pohyb. Poměr střel byl sice vyrovnaný, ale rozdíl mezi našimi hráči a soupeřovými byl v důrazu před brankou. My jsme si dotírající hráče nedokázali pokrýt a naopak jsme před brankou Varů doplatili na nedůraz,“ hledal příčiny prohry asistent trenéra Razýma Jan Srdínko.

„Vytvořili jsme si víc šancí a byli lepší. Když už jsme nějakou chybu udělali, tak nás perfektně podržel brankář,“ těšilo karlovarského trenéra Pešouta. Čtyři prohry na domácím ledě v řadě a tři vítězství v řadě na stadionech soupeřů. Budou slávisté pokračovat i v té pro ně lepší sérii? Toť zapeklitá otázka, jelikož v sobotu jedou na led kladenských Rytířů.

„Série domácích proher nás mrzí kvůli fanouškům, ale musíme jít dál a získat body v dalších utkáních,“ ví Srdínko. „Musíme na všechno zapomenout. Zregenerujeme, potrénujeme a pojedeme tam vyhrát. Venku se nám daří, takže když nám to doma nejde, musíme urvat tři body tam,“ vzkazuje Rytířům Kadlec.

Uspějí slávisté i tentokrát? Uvidí se až v sobotu v Kladně. Nicméně je jasné, že chtějí-li si fanoušci užít vítězných oslav, musí začít jezdit i na venkovní zápasy. Sezona je teprve na začátku, je odehráno devět z 52 kol základní části, takže je spousta času na nápravu. Kdo ale chce pomýšlet na umístění na nejvyšších příčkách tabulky, musí začít pravidelně bodovat hlavně na svém stadionu.