Na první ligu velmi atraktivní utkání plné šancí a bojovnosti mohli vidět fanoušci v Edenu. Příjemnou atmosféru podpořil i početný kotel hostujících příznivců. Ti hnali svůj tým dopředu a dlouhou dobu to vypadalo, že si domů odvezou tříbodový zisk. Vsetín vedl od poloviny zápasu 2:1. „Narazili jsme na kvalitní tým. Nastoupili jsme možná se zbytečně velkým respektem. Předchozí zápasy jsme odehráli lépe, za bod můžeme být rádi,“ komentoval střetnutí kapitán Slavie Jan Novák.

Pro sešívané může být bod opravdu cenný, vyrovnat se jim totiž podařilo devět sekund před koncem. „Jarda Kasík pěkně vystřelil, byla tam nějaká teč. Přesně takové góly musíme dávat,“ pochválil Novák parťáky včetně střelce Endála. Diváci tak dostali nášup v podobě atraktivního prodloužení tří proti třem. V něm se hra přelévala nahoru dolů, došlo k několika přečíslením, ale brankáři Pavelka s Frodlem čarovali.

Rozhodnout musely samostatné nájezdy

Rozhodnout tak musely samostatné nájezdy, jejichž hrdinou se stal vsetínský útočník Březina. „Je to loterie, teď nám to nevyšlo. Nájezdy mám rád, ale Březina mě dvakrát překonal, není asi nadarmo nejlepší střelec ligy,“ komentoval rozhodující okamžiky Frodl.

Slavia po čtyřech zápasech poznala hořkost porážky, právě úspěšná série ji však posunula do příjemných pater v tabulce. „Sezonu jsme neodstartovali dobře, takže se nám na tabulku kouká lépe. Střed je však hodně vyrovnaný, a proto nás těší, že jsme vybojovali alespoň bod,“ podotkl Jan Novák.

Úspěšnou vsetínskou éru v devadesátých letech zažil také současný slávistický asistent Jan Srdínko. Bývalý obránce slavil s tehdejším vládcem ligy pět titulů. Vzájemné střetnutí však nebral nijak speciálně.

„Znám se s klukama na jejich lavičce, Jirkou Dopitou a Lubošem Jenáčkem, ale nesoustředím se jen na ně. Každopádně je dobře, že jsou zpět. Přál jsem jim postup do první ligy, Vsetín je hokejové město, zasloužili si to,“ uvedl Srdínko.