Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Slavia porazila v dramatickém zápase Pardubice

Praha - Tápající hokejisté Sparty ve 22. kole extraligy nestačili na Litvínov 1:2. Výhru Slavie v nájezdech zajistil Svoboda.

19.11.2010

Útočník Sparty Jakub Koreis (vlevo) hlídá hráče Litvínova.Foto: Deník/Jan Vraný

Na Spartu se Litvínovu v letošním ročníku daří. V prvním vzájemném zápase vyhrála Benzina nad Pražany 2:1 a ve druhém měření sil, které se opět hrálo pod Krušnými horami, byl výsledek stejný.

Hokejisté Slavie porazili ve 22. kole extraligy Pardubice 5:4 po samostatných nájezdech. V duelu, který patřil k nejlepším v dosavadním průběhu základní části této sezony, se oba týmy před necelými sedmi tisíci diváků střídaly ve vedení. Vítězný gól Pražanů vstřelil Tomáš Svoboda.

Slavia - Pardubice 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0)

Od úvodních minut se hrálo ve vysokém tempu a brankáři se museli mít na pozoru, neboť oba týmy zkoušely střílet ze všech možných pozic, byť mnohdy nepřesně. Přesně po sedmi odehraných minutách musel na trestnou lavici domácí Pospíšil, ale pobyl tam pouze 34 sekund, neboť Píšou nahozený puk se po několika tečích dostal za Kopřivova záda. Poslední dotek kotouče přitom paradoxně zaznamenal obránce Slavie a dnešní oslavenec Kolařík, jenž nastoupil k 700. utkání v extralize.

V 11. minutě po skončení přesilovky Pražanů, kterou sehráli velmi špatně, se dostal do obrovské šance Tomáš Svoboda, ale pálil jen do svého jmenovce v pardubické kleci Adama. Slavia se však přesto vyrovnání brzy dočkala. Na začátku 15. minuty vypálil Holec a Svobodou vyražený puk poslal pohotově pod horní tyčku Tomica.

Zajímavý hokej pokračoval od prvního vhazování také ve druhé třetině. Slavii posunul do vedení Žižka, když po pěkné kombinaci překvapil Svobodu střelou na bližší tyč. Ve 35. minutě zakončil Kaberle své střídání ranou téměř od červené čáry a moc nechybělo, aby se mohl radovat z vyrovnání, protože Kopřiva zkrotil se štěstím kotouč až na druhý pokus. Těsně před druhou přestávkou mohl naopak zvýšit Doležal, ale Svoboda byl proti.

Na začátku třetího dějství si museli domácí trenéři připadat jako ve špatném snu. Jejich do té doby velmi dobře hrající svěřenci totiž kupili chybu na chybu a v krátké době inkasovali po hrubkách, za něž by se pokárání dočkali i v přípravce. Nejprve si to Žižka při výjezdu zpoza vlastní branky namířil přes dva hráče soupeře, o puk přišel a důrazný Špirko vyrovnal. Jen 80 vteřin poté vyvážel mezi kruhy před Kopřivovou klecí kotouč Růžička, ale Buchtele mu ho ustřelil z hole a bylo to 2:3.

Syn slávistického kouče však dokázal své zaváhání velmi rychle napravit. Ve 49. minutě byl totiž nejrychleji u puku vyraženého Svobodou po pokusu Vondrky a pohotově vyrovnal. Drama gradovalo a obě mužstva ještě dokázala stupňovat již tak vysoké tempo. Obléhání domácí branky zakončil těsně před skončením 51. minuty mezi kruhy zapomenutý Starý, ani to však ještě nebyla vítězná trefa. V 54. minutě procedil puk skrze Svobodovy betony Jaškin a bylo opět vyrovnáno.

Lavička Slavie si okamžitě vyžádala oddechový čas, domácí se vrátili na led koncentrovanější a ve zbytku základní hrací doby byli lepším týmem. Své hráče nakonec uklidňoval při time outu 53 sekund před koncem také hostující kouč Jandač, ale stav 4:4 se nezměnil.

Drama prodloužení podpořilo vyloučení na obou stranách v rozmezí 20 vteřin, takže se necelé dvě minuty hrálo i tři na tři, ale velké příležitosti na obou stranách, když v těch největších se ocitl dvakrát Vondrka a na druhé straně Starý, zůstaly nevyužity.

Nájezdy načal úspěšně Tomáš Svoboda, Buchtele nedal. Růžička vzápětí přidal druhý gól Slavie a Pivko musel proměnit, ovšem branku minul.(ČTK)

Branky a nahrávky: 15. Tomica (Holec), 28. Žižka (Vondrka, Kadlec), 49. V. Růžička ml. (Vondrka), 54. Jaškin (Doležal), rozhodující sam. nájezd T. Svoboda - 8. Píša (Bartek), 42. Špirko (Bartek), 43. Buchtele, 51. Starý (Kolář I). Rozhodčí: Hradil, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 6902.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Špelda, Kolařík, Žižka, Kuboš, Vašíček, Roth - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - T. Svoboda, Endál (5. Holec), Tomica - Krenželok, Jaškin, Doležal - Micka, Žejdl, P. Jelínek. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.
Pardubice: A. Svoboda - Nakládal, Kaberle, Píša, Kočí, Jillson, Mezei - Kolář I, Koukal, Starý - Bartek, Zohorna, Pivko - Pineault, Špirko, Somík - Radil, Rákos, Buchtele. Trenéři: Jandač a Landsman.

Litvínov - Sparta 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)

Nadšení diváci tleskali, středeční debakl 1:10 z Třince je minulostí. Litvínovští hokejisté na něj nechali zapomenout po pátečním vítězství v tradičně prestižní bitvě proti pražské Spartě, kterou v duelu 22. kola extraligy porazili před vlastním publikem 2:1.

Svěřenci trenérů Roberta Reichela a Jiřího Kučery potvrdili, že se jim na vlastním ledě daří a připsali si první body po reprezentační přestávce. A už v neděli je čeká další těžký boj, k podkrušnohorskému derby přijedou Karlovy Vary (17.30).

Jeden ze šlágrů 22. kola nejvyšší soutěže rozhodla jeho druhá třetina, ve které si domácí bojovníci vytvořili proti Spartě rozhodující dvojbrankový náskok.

„Pro mě to nebyl nijak zvláštní zápas. My jsme chtěli odčinit vysokou porážku z Třince, vycházeli z defenzivy a to nám přineslo ovoce,“ řekl bývalý hráč Sparty a nyní tahoun Litvínova útočník Martin Ručinský.

„Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodly dvě naše chyby,“ uvedl sparťanský asistent trenéra Radim Rulík.

Na první gól se čekalo až do poloviny zápasu, kdy se z mezikruží tvrdou střelou prosadil domácí snajpr Viktor Hübl. Brankovou pojistku přidal těsně před koncem střední části hry po litvínovském přečíslení a následně své individuální akci domácí forvard Černý.

Sparta dokázala jen v poslední minutě při hře bez brankáře snížit, její čestný úspěch zaznamenal útočník Smoleňák.

Branky a nahrávky: 31. V. Hübl (Kubinčák, Lukeš), 40. Černý (Ručinský) - 60. Smoleňák (Pacovský, Jan Hanzlík). Rozhodčí: Šír, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 5211.

Litvínov: J. Hübl - Černošek, Jareš, Kroupa, Kubát, Kousalík, Švarný, Gula, Skuhrovec - Kubinčák, V. Hübl, Lukeš - Černý, Kracík, Ručinský - Majdan, Jenáček, Trávníček - Jánský, Rindoš, Bojer. Trenéři: Kučera a Reichel.
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, O'Brien, Salcido, Macholda, Zacpálek - Ton, D. Výborný, Y. Treille - Kůrka, Broš, Pacovský - Smoleňák, Koreis, Hromas - Bartánus, Karpov, Kafka. Trenéři: M. Hořava st. a Rulík.

19.11.2010
Předvolební debata v deníku 19.10.2017
13

Střípky z debaty: Šlechtová u pozadí koně, Bartoš v koloně či letmý polibek

Předseda Strany zelených Matěj Stropnický.
5

Jsem gay, prohlásil den před volbami šéf zelených Matěj Stropnický

Praha nemá dopravní strategii, tvrdí starosta Prahy 6

/ROZHOVOR/ „Do vztahů mezi Prahou a místními radnice se příliš promítá stranická politika a zvlášť výrazné to bylo v předvolební době,“ tvrdí starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP09). Podle něj by mělo být politizování všeho včetně třeba vedení linek autobusů nahrazené snahou o konstruktivní spolupráci. Zvlášť pak v řešení dopravy, která je nejpalčivějším problémem Šestky.

Petr Pravda: Oblíbení starostové mohou stranám přinést dobré výsledky

Politolog Petr Pravda řekl Pražskému deníku: "Oblíbení starostové městských částí mohou stranám přinést dobré výsledky." Už zítra půjdou (nejen) Pražané k volebním urnám a budou volit své poslance. Má smysl v letošních volbách kroužkovat jednotlivé kandidáty? Jak politikům pomáhají v bojích o voliče sociální sítě?